1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altaç'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Altaç'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Altaç'tan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

DİYARBAKIR- Adalet ve kalkınma Partisi (Ak Parti) Diyarbakır Milletvekili aday adayı Aydın Altaç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

A+A-
Tüm kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü Altaç, kadınların kendilerine iyiyi, doğruyu, sevgiyi, saygıyı, paylaşmayı öğreten, eşitlik, daha iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olduğunu ifade etti.
 
Altaç, “Tarihin her döneminde varlığını hissettirmiş, sosyal hayatta yer almış, ailesine ana olmuş, bacı olmuş, yüreğiyle vatanına hizmet etmiş vefakar, cefakar, şefkatli kadınlarımızı saygıyla anıyoruz. Kadınların toplumun işleyişine, gelişmesine ve ilerlemesine daha etkin bir şekilde katkıda bulunması, eğitim seviyesinin yükseltilmesi, ekonomik ve siyasi hayatın içinde yer alması gelişen bir ülke için çok önemlidir.
 
Kadınların hak ettiği konuma gelebilmesi için millet olarak çalışmalarımız sonuna kadar devam edecektir. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Bir toplumun medeniyet düzeyi, insan haklarının ayrılmaz en önemli parçası olan kadın haklarına verdiği değerle ölçülmektedir. Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir” dedi.
 
“KADINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPTIK”
 
Altaç, son yıllarda kadının sayısının her alanda artarak devam ediyor olmasının değişim ve dönüşümün en somut örneği olduğunu kaydetti. Altaç, "AK Parti olarak iktidara geldikleri günden itibaren har alanda olduğu gibi kadınlara yönelik pek çok ilke imza attık. Hükümetimiz, kadınlarımızın ülkemizin, erkeklerle birlikte toplumsal sorumluluğu her alanda yüklenecek bilgi ve bilinçte bireyler olarak kamusal yaşamdaki yerlerini almalarını, geleceğimizin önemli bir teminatı olarak görmektedir.
 
AK Parti olarak kadına pozitif ayrımcılık yaptıklarını ve buna öncelik verdik. Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın her bakımdan hak ettikleri değeri alması temennisi ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum” diye konuştu.
 
(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT