1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altaç'tan 1 Mayıs mesajı
Altaç'tan 1 Mayıs mesajı

Altaç'tan 1 Mayıs mesajı

DİYARBAKIR- AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı.

A+A-

Altaç, mesajında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayarak, bu günün tüm çalışanların, emeğiyle hayatını kazanan, alın teriyle geçimini temin eden ve milletçe elde edilen toplam milli gelire büyük katkılar sağlayan milyonlarca çalışanın gururla idrak ettikleri anlamlı bir gün olduğunu ifade etti.

Altaç, “Milletimizin bizi iktidara taşıdığı günden bu yana emekçilerimizin, tüm çalışan kesimin yanında olduk, emekçilerimizin sorunlarını kendi meselemiz olarak gördük. Sendikalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla istişare halinde sorunların çözümü için çalıştık bundan sonra da çalışacağız. Bizler, emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı bir kültür ve medeniyetin mensuplarıyız.

Tüm işçiler toplumsal barışa, insanlarımız arasındaki işbirliği ve iş bölümüne dayalı sosyal dayanışmanın geliştirilmesine, güvenli bir gelecek için, hukukun hakim olduğu bir anlayışla ülkemizin, bölgemizin ve ilimizin daha bayındır, kalkınmış, üretken hale gelmesinde emekçi kardeşlerimizin alın teri ve emeği vardır.

En büyük temennimiz, 1 Mayıs gününün, her türlü tahriklerden, taşkınlıklardan uzak, emek ve dayanışma kavramlarına yakışır, bayram ve şenlik havasında, dostça, kardeşçe ve omuz omuza kutlanmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm işçi kardeşlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde bir ömür geçirmelerini diliyorum” dedi.

(YRT-SO-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT