1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Altaç: Muhtarlarımız halkın nabzıdır
Altaç: Muhtarlarımız halkın nabzıdır

Altaç: Muhtarlarımız halkın nabzıdır

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Yenişehir Mahalle muhtarlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, İl Başkan yardımcısı Necla Uysan Yenişehir ilçe Başkanı Serdar Budak ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yenişehir mahalle muhtarları ile Sabah kahvaltısın da bir araya geldi. Muhtarların sıkıntı ve sorunlarını dinleyen Altaç, "Muhtarlarımız halkın nabzıdır. Muhtarlarımıza çok büyük önem vermekteyiz" şeklinde konuştu.

HER MUHTAR KENDİ MAHALLESİNİN BELEDİYE BAŞKANI GİBİDİR
Muhtarların halk ile iktidar arasında köprü vazifesi gördüğünü belirten Altaç, her muhtarın aynı zamanda sorumlu oldukları mahallelerin belediye başkanları gibi olduğunu ifada edere şöyle dedi:

"Bizler halkımızın neyi talep ettiğini, ne tür sorunlarının olduğunu muhtarlarımız sayesinde öğrenir ve yine muhtarlarımızla yürüttüğümüz istişarelerle halkımızın sorun ve taleplerine çareler üretiriz. Bu manada muhtarlarımız halkımızın atan nabzıdır ve biz bu nabzı tutarak sorunları teşhis edebiliriz. Birçok konuda kendilerine destek olmaya gayret ettik ve mahallelerinin sorunlarının Mecliste dile getirilmesine vesile olduk. Zaten bizim görevimiz vatandaşlarımıza hizmet etmektir. Şimdi de onların sorunlarını ve varsa taleplerini dinliyoruz. İmkânlar Dahilin de Diyarbakır'ın bütün mahallelerini gezip Muhtarlarla görüşerek hem sorunlarını ve taleplerini dinleyeceğiz onlarla daima iletişim içinde olacağız"diye konuştu.

MUHTARLAR GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZDIR
Mahalle temsilcileri olan muhtarlara büyük önem verdiklerini kaydeden Altaç, "Muhtarlar bizim gözümüz, kulağımızsınız. Mahallelerde yaşanan sorunları, istekleri, talepleri en iyi bilen muhtarlarımızdır. Bizler de muhtarlarımızdan aldığımız talepler doğrultusunda halkımıza en iyi hizmeti götürmek için gece gündüz çalışmaktayız. Ayrıca muhtarlarımızın çalışma şartlarının iyileştirilmesi, özlük haklarının yeniden düzenlenmesi gibi konular da Ak Parti döneminde büyük iyileştirmeler yapıldı. 478 Sayılı Kanun ile köy ve mahalle muhtarları maaşlarının rekor bir artışla düzenleme yapıldı" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT