1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Almanya İnsan Hakları Teşkilatı Büyükşehirde
Almanya İnsan Hakları Teşkilatı Büyükşehirde

Almanya İnsan Hakları Teşkilatı Büyükşehirde

lmanya İnsan Hakları Teşkilatı'nın Onursal Başkanı Karin Bronmüller ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin mültecilere ve insan hakları sunduğu yardımlar nedeniyle Eşbaşkanımız Fırat Anlı’ya plaket verdi.

A+A-

Düzenledikleri kampanya ile toplanan yardımları Şengal Dağı'ndaki Êzidilere gönderen Almanya İnsan Hakları Teşkilatı'nın Onursal Başkanı Karin Bronmüller ve Yönetim Kurulu Üyesi Carmen Jondral Schuler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı’yı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette Almanya Êzidi Federasyonu Koblenz Êzidi Evi yöneticileri Muhittin Boğa ve Aziz Aldemir'de yer aldı. Bromürler, Diyarbakır ve bölgede belediyelerinin imkânlarıyla oluşturulan alanlarda kalan Êzidiler ile ilgili Eş Başkanımız Fırat Anlı'dan bilgi aldı.

 

Bronmüller, Almanya İnsan Hakları Teşkilatı adına belediyemizin mültecilere ve insan haklarına sunduğu yardımlardan dolayı Eşbaşkanımız Anlı’ya teşekkür ederek, plaket takdim etti. Bronmüller ve beraberindekiler, ayrıca topladıkları 2 bin avroluk nakdi yardımı Fidanlık Yaşam Alanı'nda kalan Êzidilere verilmek üzere belediye yetkililerine teslim etti. İnsan hakları teşkilatı daha öncede 10 bin avroluk yardımda bulunmuştu.

Eşbaşkanımız Anlı da, misafirlerine yaptıkları yardımlardan dolayı üzerinde Mezopotamya figürü olan bir plaket verdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler