1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu'nu Büyükşehir'de
Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu'nu Büyükşehir'de

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu'nu Büyükşehir'de

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) üyelerinden oluşan 20 kişilik bir heyet Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ziyarette bulundu.

A+A-

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) 2. Başkanı Aziz Aslandemir ve beraberindeki heyeti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İlhan Diken ve Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş karşıladı.

Federasyon adına söz alan 2. Başkan Aziz Aslandemir, amaçlarının Türkiye'deki ve özellikle Diyarbakır'daki diğer inanç gruplarını da yerinde görüp bilgi almak olduğunu belirterek, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Diyarbakır'da bir cemevinin yapılmış olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konuklarıyla süreçle ilgili görüş alışverişinde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İlhan Diken, gelinen noktada bir çözüm sürecine girildiği ve bu süreci önemsediklerini belirtti. Her şeyden önce bizler için önemli olan konu 90 günden fazla bir süredir bu coğrafyada ve batıda hiçbir annenin gözyaşı dökmemiş olmasıdır diyen Diken, “sevinmemiz gereken şey, ölümlerin yaşanmaması ve hiçbir eve cenazenin gitmemesidir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT