1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Alman heyetten Anlı'ya ziyaret
Alman heyetten Anlı'ya ziyaret

Alman heyetten Anlı'ya ziyaret

Diyarbakır'da bulunan Almanya Sol Parti Milletvekili Karin Binder ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı’yı ziyaret etti.

A+A-

Seçimleri yerinde izlemek amacıyla gözlemci sıfatıyla Diyarbakır'da bulunan Almanya Sol Parti Milletvekili Karin Binder ve sivil toplum örgütü temsilcileri Gökay Akbulut, Gül Güzel, Rudolf Bürgel, Lukas Obwald, Ergün Özcan ve Jürgen Patzelt'ten oluşan heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanımız Fırat Anlı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Eşbaşkanımız Anlı, Cuma günü yaşanan patlamadan dolayı üzgün olduklarını ve bir yandan da yaralarını sarmaya çalıştıklarını belirterek, farklı kimliklerin ortak mücadele sergileyerek mecliste yer alacakları için de sevinçli olduklarını söyledi. Cuma günü yaşanan olayda yaşamını yitirenlere bugün tekrar taziye ziyaretinde bulunduklarını dile getiren Anlı, 2015 genel seçim sonuçlarının İstasyon Meydanı'nda yaşamını yitirenlere duyulan bir saygının sonucu olduğunu kaydetti.

 Anlı: Bu başarı hepimizin başarısıdır

 Ortadoğu'nun çok kötü ve zor bir süreçten geçtiğini, Irak ve Suriye'de adım adım insani değerlerin ortadan kalktığını kaydeden Anlı, bu coğrafyada barış, kardeşliğin egemen olması ve farklı kimliklerin beraber mücadele vermesinin ise ilerisi için umut verici olduğunu ifade etti. Anlı, "Seçim güvenliği ve yaşanacak hak ihlalleri konusunda bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan burada bulanan dostlarımıza da özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Bu başarı hepimizin başarısıdır."

 Binder: Türkiye’de farklı bir kapı açıldı

 Görüşmeden dolayı duyduğu memnuniyetti dile getiren Almanya Sol Parti Milletvekili Karin Binder, Cuma günü meydana gelen patlamadan dolayı da başsağlığında dileklerini Anlı'ya iletti. Pazar günü yapılan seçimlerin ardından Türkiye'de farklı bir kapının açıldığını belirten Binder, "Bu kapı beraberinde birçok değişimi getirecektir" dedi. Almanya Sol Parti'nin HDP ile kardeş parti olduğuna ve sürekli dayanışma içinde olduğuna vurgu yapan Binder, seçimlerde az da olsa katkıları varsa, bu katkıdan büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.  

HABERE YORUM KAT