1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Alman Büyükelçisinden Baydemir'e ziyaret
Alman Büyükelçisinden Baydemir'e ziyaret

Alman Büyükelçisinden Baydemir'e ziyaret

Almanya Büyükelçisi Eberhard Pohl ile Siyasi İşler Müsteşarı Tobias Grothe Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e nezaket ziyaretinde bulundu.

A+A-

Konuklarını Başkanvekili Hafize İpek ve Genel Sekreter Fahrettin Çağdaş ile birlikte karşılayan Baydemir, harita üzerinde eski ve yeni Diyarbakır'ı anlatarak, kendilerini Diyarbakır'da ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti.

Büyükelçi Grothe, Diyarbakır'da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek Baydemir'le görüş alışverişinde bulunmanın da kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Almanya'da 800 bin Kürt'ün yaşadığını anlatan Grothe, buradaki normalleşme süreciyle birlikte yaşanacak ekonomik ve sosyal kalkınmayı izlediklerini belirtti. Baydemir de Diyarbakır'daki yatırım avantajlarından söz ederek, kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini aktardı.

Baydemir, Grothe'ye Sî û Ronahi Atölyesi'nde yapılan üzerinde Meryemana Kilisesi'nin nakşedildiği bir tablo hediye ederken, Grothe de Baydemir'e “Çalışkan bir belediye başkanı olarak işlerinizi yürütmeniz için bir kalem armağan ediyorum” dedi. Baydemir, bunun üzerine “Umarım bu kalemi Almanya ile yapacağımız ortak projelerde kullanırız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT