1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Allah sizi uyuşturucu, içki ve yanlış düşünceden men etsin”
“Allah sizi uyuşturucu, içki ve yanlış düşünceden men etsin”

“Allah sizi uyuşturucu, içki ve yanlış düşünceden men etsin”

Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşleyen, liseli gençlere hitaben yaptığı konuşmasında, “Sizleri uyuşturucu kullanmaktan, içki içmekten, yanlış düşünceler peşinde koşmaktan Allah men etsin” dedi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği koordinesinde, Dicle Üniversitesi,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğiyle, “Peygamberimiz ve Gençlik” adlı konferans düzenlendi.
 
Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleşen konferansa İl Vali Yardımcısı Remzi Kattaş, Rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, İl Müftüsü Burhan İşleyen, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Davut Işıkdoğan, program hakkında bilgi verdi. İl Müftüsü Burhan İşleyen “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferansında Hz. İbrahim ile Hz. Hacer’in evliliği ve yaşantıları hakkında kıssa tadında kesitler aktardı. Hz. Hacer’in susuz kalması ve evladının susuzluktan ölmesinden korkması üzerine “Allah hiçbir anne ve babaya evlat acısı göstermesin” dediğini hatırlattı.
 
MÜFTÜ, LİSE ÖĞRENCİLERİNE DUALAR ETTİ, NASİHATLERDE BULUNDU
 
İşleyen, günümüz neslinin Allah’tan, Peygamberden, imandan uzak kalmasının ne kadar kötü olduğunu anlatarak, “Sizleri uyuşturucu kullanmaktan, içki içmekten, yanlış düşünceler peşinde koşmaktan Allah men etsin” dedi.
 
“Bugün yanmamız gereken Kur ’ansız kalan kalplerdir” diyen İşleyen, günümüzde ebeveynlere büyük görevler düştüğünü söyleyerek, Peygamberimizin çocuklarına olan davranışlarından örnekler verdi. Gençlerin pırıl pırıl zihinlerini kirletmemek için Peygamberi tanımaları ve onun yolunu benimsemeleri gerektiğini belirten İşleyen, dil, din, ırk ve renk fark etmeksizin tüm insanlığın imana ihtiyacı olduğunu söyledi.

(Engin Özürk)

HABERE YORUM KAT