1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Allah için kimse yok mu, bu takıma sahip çıksın?
Allah için kimse yok mu, bu takıma sahip çıksın?

Allah için kimse yok mu, bu takıma sahip çıksın?

Kulübün içinde bulunduğu şartlara isyan eden futbolcular maçlara çıkmama kararı aldı. Kentin ilgisizliğine anlam veremediklerini belirten Yeşil-Kırmızılılar,”Madem 2 milyonluk kent Diyarbakırspor'u kafadan bitirmişse sahaya çıkmanın ne anlamı var?” görüşü

A+A-


KULÜP 1 AYDIR SAHİPSİZ DURUMDA
8 Eylül'de yapılan kongrede yönetim oluşmadığı için Divan Kurulu evrakları Dernekler İl Müdürlüğü'ne teslim etti. Dernekler İl Müdürlüğü de durumu üst yazıyla Asliye Hukuk Hakimliği'ne bildirdi. Süleyman Gökalp ve Ramazan Kahramaner, kayyum olmak için mahkemeye başvurdu. Ancak aradan geçen zamana rağmen halen atama yapılmadı.
 
Tarihinde ilk kez kampa gidemeden sezona giren Diyarbakırspor'u sezona ve maçlara hazırlayan alt yapı antrenörleri Enver Aylak ve Kadri Çiçek ,deplasmanda 1-0 kaybedilen Isparta Emrespor maçından sonra istifa edince takım bu kez tarihinde ilk kez   maça antrenörsüz çıkmak zorunda kaldı. Geçen hafta antrenörsüz çıktığı maçta sahasında Altınordu'ya 2-1 yenilirken 4 maç sonunda sıfır çekerek şimdiden dibe vurdu.
 
TASFİYE SÜRECİ İŞLEMEYE BAŞLADI
 
Vali Mustafa Toprak'ın kentteki STK'larla yaptığı toplantının fiyaskoyla sonuçlanması ve çözüm adına hiçbir somut gelişme yaşanmaması son umutları da yıkarken,bu tablo Diyarbakırspor'un tasfiyesine giden yol olarak yorumlandı.
Mahkemenin henüz kayyum atamaması imza yetkisine sahip kimsenin olmadığı kulüpte her hangi bir antrenörle sözleşme imzalanmasını engellerken, kulüpteki tüm işlemleri de aksatıyor.
 
TOPLANTI FİYASKOYLA SONUÇLANINCA
 
Valilikteki toplantıdan çıkan hüsran taraftarın yanı sıra futbolcuların da umutlarını tamamen kırdı. 2 günden beri idmana çıkmayan ve kulübü de terk etmiş olan futbolcular,yarın gidilmesi gereken Kocaeli deplasmanına gitmeme kararı aldı. Bu deplasmanın otel ve yemek giderleri Kocaeli Diyarbakırlılar Derneği Başkanı Mehmet Eryılmaz tarafından karşılanmasına rağmen takımın uçak ulaşım giderlerini karşılayacak kimsenin çıkmaması da dikkat çekerken, geçen sezondan kalma alacaklarının önemli bir bölümü de duran ve bu yıl tek kuruş para alamayan futbolcular,kendi paralarından çok kentin takımı çizmesini gördükleri için maçlara çıkmama kararı aldıklarını ifade ettiler.
 
2 MAÇA ÇIKMAZSA İHRAÇ OLACAK
 
Bu arada hatırlatalım ;Diyarbakırspor üst üste 2 maça çıkmazsa kurallar gereği ligden ihraç edilecek. Ayrıca antrenörsüz olarak da sadece 3 maça çıkabiliyor. Yani futbolcular sahaya çıkmama kararından vazgeçse bile imza yetkisine sahip birileri göreve gelerek antrenörle sözleşme imzalayarak takımın başına getirmezse 2 hafta sonra takım kanunen sahaya çıkamayacak !.
 
Diyarbakırspor, daha önce 2010-2011 sezonunda Bank Asya 1.Lig'de mücadele ederken kendi sahasındaki Denizlispor maçına çıkmadığı için hükmen yenik sayılarak puanları silinmişti.