1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Alkışlar Kayapınar için
Alkışlar Kayapınar için

Alkışlar Kayapınar için

Diyarbakır Kayapınar Lisesi, voleybolda hem erkeklerde hem kızlarda bölge şampiyonu oldu. Son 3 yılın Diyarbakır şampiyonu, yeni hedef olarak Türkiye şampiyonluğunu belirledi.

A+A-

 

NAMAĞLUP BÖLGE ŞAMPİYONU
 
İMKB Kayapınar Lisesi, voleybolda il şampiyonluğunu bölgenin en büyüğü olup yeni bir başarıyla taçlandırarak önemli bir başarıya imza attı. Batman'da yapılan grup maçlarına Diyarbakır'ın erkek ve kız kategorilerindeki çifte şampiyonu olarak katılan KayapınarLisesi,rakiplerine galibiyet şansı tanımadan hedefe ulaştı.
 
Aynı zamanda okulun beden eğitimi öğretmenleri olan Nadir Şehir,Yunus Akmeşe ve Sevgi Gönenç Akmeşe'nin antrenörlüğünde başarıdan başarıya koşan KayapınarLisesi,iki kategoride de yenilgi almadan şampiyon olmanın sevincini yaşadı.                            
 
SALON YOK, BAŞARI VAR
 
Antrenörlerden Yunus Akmeşe,çalışmak için salon bulmakta sıkıntı çekmelerine rağmen elde ettikleri bu başarının anlamlı olduğunu söyledi. Akmeşe,”Okul sporlarının birçok branşında tesisleri olmadan başarılı olan bir okul yok . Ama biz salonumuz olmadığı halde mazeret üretmeden çalışıyoruz. Bunun en büyük semeresini iki kategoride bölge şampiyonu olarak aldık. İki kategoride de oynadığımız bütün maçları kazanma başarısını gösterdik,bu da önemli bir olaydır. Fakat bu başarıyı yeterli görmüyoruz. Türkiye şampiyonasında en üst dereceyi almayı hedefliyoruz.Hedeflerimiz çok büyük, bu doğrultuda bıkmadan ,usanmadan ,büyük özveriyle Türkiye şampiyonasına hazırlanacağız.” dedi.
 
DESTEK VERENLERE TEŞEKKKÜR
 
Bölge şampiyonu olmalarının Kayapınar ilçesi için de anlam ifade ettiğini kaydeden Akmeşe, bu başarıyı destek verenlere armağan etti. Akmeşe,” Başarılarımızda hep yanımızda olan ,bizlere sonsuz desteklerini esirgemeyen Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şakir Yaman, Okul Müdürü Hüseyin Taşan,okul İdarecilerimiz ve öğretmenlerin de önemli payı var. Çifte şampiyonluğu kendilerine armağan ediyoruz.Onlaryanımızda oldukça bizlere destek verdikçe bizde başarılı olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT