1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Alkali Diyeti Ünlülerin Gözdesi
Alkali Diyeti Ünlülerin Gözdesi

Alkali Diyeti Ünlülerin Gözdesi

Birçok ünlü tarafından uygulanan, Prof. Dr. Canan Karatay'ın ortaya çıkardı alkali beslenme yöntemi ünlülerin gözdesi.

A+A-

Alkali Diyeti Ünlülerin Gözdesi

Alkali Su Diyetine İlgi Artıyor

Birçok ünlü tarafından uygulanan, Prof. Dr. Canan Karatay'ın ortaya çıkardı alkali beslenme yöntemi ünlülerin gözdesi. Ekranlarda Deniz Seki'nin alkali diyeti öncesi ve sonrası halini gören kişiler alkali diyeti nasıl uygulandığını merak ediyor. Peki alkali diyetinin vücudumuza herhangi bir zararı var mıdır? Alkali diyeti başlı başına bir beslenme hatta yaşam şekli olduğu için zararı değil faydası üzerine konuşmak daha doğru olacak. Çünkü içmenin vücuda faydaları saymakla bitmiyor.

Diyet listesi, yani yapacağınız diyete ait uygun beslenme listesinin seçilmesi oldukça önemlidir. Diyet yapılmaya başlanması düzensiz bir diyet listesi ile hüsrana uğratabilir. Diyet listelerinin bulunduğu kaynaklar önemli olmakla beraber diyetisyenlerden diyet listeleri hakkında bilgi alınması önerilir.

Bu yazımızda aslında sizlere diyet seçiminden sonrası için gerekli olan bir adımdan bahsedeceğiz. Yani yapılacak olan diyet belirlenmiş ancak aynı diyete ait birden fazla diyet listesi ile karşılaşıp hangisinin doğru olduğundan emin değilseniz işte tam bu noktada sizlere bulunucağımız tavsiyelerimize dikkat edebilirsiniz.

En Uygun Diyet Listesi Nasıl Belirlenir?

Yapacağınız diyeti seçmiş olduğunuzu düşünerek yazımızı sürdürüyoruz. Çünkü diyet seçimi kendi başına detaylı incelenmesi gereken bir konu olmakla beraber bu aşamadan önce yapılmış olmalıdır.

Belirlediğiniz diyetin özelliklerini öğrenin. Örnek verecek olursak bir karbon hidrat diyetimi? yoksa protein diyetimi? diyet size kalori bazlı sonuçlar vaad ediyor mu? Bu ve benzeri soruları türeterek gerekli bilgileri topladıktan sonra elinizde seçmiş olduğunuz diyete ait farklı diyetisyenlerin yada farklı kaynakların hazırlamış olduğu diyet listelerini toparlayıp diyetin özellikleri ile karşılaştırın.

Diyetiniz karbonhidrat diyeti ise karbonhidrat ağırlıklı olan listeyi kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Bunun gibi basit görünen bir karşılaştırma yöntemi sizin diyetinizden tam verim almanızı ve aynı diyetle başarıya ulaşanlar ile aranızdaki farkın ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Bir diyet türü beraberinde birçok diyet listesi ile gelebilir. Bunları en aza indirgemeye başlanıp en sonunda size en uygun olanı seçilmelidir.

Özellikle şok diyetler adı altında yayınlanan diyetlerin çok ilginç ve zorlayıcı diyet listeleri olabiliyor. Sizi başladıktan sonra çok fazla zorlayan ve ya sonuca ulaştırmayan bir liste ile karşılaşırsanız diyeti hemen kesip minimum 7-10 günlük ara vererek aynı diyeti farklı bir diyetisyen yada kaynağın sağladığı diyet listesi ile baştan uygulayabilirsiniz.

Verimsiz diyetlerin tek suçlusu diyetin kendisi değildir. Verimli bir sonuç almak için diyet türünün mantığını en iyi şekilde destekleyen diyet listeleridir.

HABERE YORUM KAT