1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Alimler Diyarbakır'da toplanıyor
Alimler Diyarbakır'da toplanıyor

Alimler Diyarbakır'da toplanıyor

Ehli Sünnet Alimleri Birliği (ESAB) ve Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliğiyle yarın Diyarbakır'da "Ümmetin Kalkınmasında Ehli Sünnet Alimlerinin Rolü" konulu uluslararası konferans düzenlenecek.

A+A-

Dicle Üniversitesi Kongre Salonu'nda gerçekleştirilecek konferansta, Ulemanın Misyonu, Ümmetin Birliğinde Ehli Sünnet Alimlerinin Rolü, Ehli Sünnet Akidesi'nin Temelleri, Medreselerin Ülke Barışına ve Kalkınmasına Katkıları, Ehli Sünnet Dışı Akımlara Karşı Ulemanın Rolü, Alimlerin Siyasi Partiler ve Cemaatler Konusundaki Tutumu, Ehli Sünnet'in Barış, Diyalog ve Bir Arada Yaşama Tecrübesi ve Medreselerin Bölge Barışına Katkıları konuları ele alınacak.

Açılış konuşmasını Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkerim Ünalan'nın yapacağı konferansa, Uluslararası Alimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Karadaği, Dünya Ehli Sünnet Alimler Birliği Genel Başkanı Prof. Dr.Abdulgani Temimi, Şam Alimler Birliği ve Suriye İslam Konseyi Başkanı Şeyh Usame Rifai, Lübnan Alimler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hasan Katırcı, Filistin Alimler Birliği Genel Sekreteri Dr. Nevaf Tekruri, Ürdün Alimler Birliği Temsilcisi Dr. Hemmam Said, eski Diyanet İşleri Başkanı ve ESAB Genel Başkanı Lütfi Doğan'ın yanı sıra Türkiye'den birçok alim konuşmacı olarak katılacak.

HABERE YORUM KAT