1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Alimler Cemiyeti katliamı kınadı
Alimler Cemiyeti katliamı kınadı

Alimler Cemiyeti katliamı kınadı

DİYARBAKIR – Merkezi Diyarbakır'da bulunan Alimler Cemiyeti, Suriye'de yapılan katliamı kınadı.

A+A-

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İslam coğrafyasında hergün yeni bir katliam haberi ile uyanmaktayız. Mısır'ın acılarını daha unutmamışken, bir de Suriye'den kimyasal katliamı haberleri geldi. Yine sivillere yönelik saldırı, yine üst üste yığılmış kadın ve çocuk cesetleri, yine annelerin feryatları ve çocukların çığlıkları… Yine bir Hama, yine bir Rabia meydanı ve yine bir Halepçe… Bizler Alimler Cemiyeti olarak Şam'da kimyasal zehirlerle gerçekleştirilen katliamı nefretle kınıyor, faillerinin de beteriyle cezalandırılmalarını rabbimizden niyaz ediyoruz.”

“Müslümanlar bu katliamları işleyen kuklalara bakmaktan ziyade, bu silahların üretimini ve piyasaya sürümünü gerçekleştiren kuklacılara bakmalıdır” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İlkin onları hesaba çekmelidirler. Ne kadar vahşice insan öldürme teknikleri ve aletleri varsa bunlar hep batılıların icatlarıdır. Dolayısıyla bu katliamlardan birinci derecede onlar sorumludurlar ve insanlık suçu işlemektedirler. Katliama sebep olan da aynen fail gibi suçludur. Katliamı tekrar nefretle kınıyoruz.”

HABERE YORUM KAT