1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ali Gaffar Okkan POMEM'de mezuniyet heyecanı
Ali Gaffar Okkan POMEM'de mezuniyet heyecanı

Ali Gaffar Okkan POMEM'de mezuniyet heyecanı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde (POMEM) mezuniyet töreni düzenlendi.

A+A-

Törende bazı mezunlar, hem sıcak hem de heyecan yüzünden baygınlık geçirdi.Diyarbakır Ali Gaffar Okan POMEM 14’üncü dönem mezunları için tören düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen törene Vali Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, POMEM Müdürü Sami Eken, Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) Başkanı Hakan Akbal, Müstakil Sanayiciler İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı ve mezun olan polisler ve yakınları katıldı. 


Tören, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. Daha sonra konuşan Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Sami Ekim, polisin sorumluluğunun, milletten aldığı destekle, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak olduğunu belirterek, şunları kaydetti: 


“Türk Polis Teşkilatı Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda sürekli kendisini yenileyerek Türkiye Cumhuriyetine bağlı demokratik, layık ve sosyo hukuk devleti prensipleri çerçevesinde tarafsızlık bilincini yerine getirmiş, içinde yaşadığı toplum ile bütünleşmiştir. Teşkilatımız bu hizmet anlayışı ile vatanımızın her yerinde milletimizin huzuru, ülkemizin esenliği için canını ortaya koymuş bu uğurda şehitler ve gaziler vermiştir. Kuruluşundan bugüne kadar zengin kurumsal hafızasını kullanarak yetiştirmiş olduğu personeli ile dünyadaki gelişmelere ve yeniliklere ayak uydurarak teknolojiyi etkili ve verimli bir şekilde kullanıma erişmiştir. POMEM’de aldığınız eğitim ile kadrolarımıza yeni sinerji getireceksiniz."


Konuşmaların ardından POMEM’den birincilikle mezun olan polis memuru yaş kütüğüne plaket çaktı. İlk 10’a girenlere ise, çeşitli hediyeler verildi. Törende heyecanlı oldukları görülen bazı polis memurlarının sıcak havanın da etkisiyle baygınlık geçirdiği görülürken, bayılan polislere meslektaşları müdahale etti. 


Tören, mezun olan 839 polisin, yemin edip, keplerini havaya atmasıyla sona erdi. 


(BE-MP-HA-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler