1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Aleviler kurtuluşu öz mücadele ile sağlayabilir'
'Aleviler kurtuluşu öz mücadele ile sağlayabilir'

'Aleviler kurtuluşu öz mücadele ile sağlayabilir'

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş Alevilerin öz mücadeleleri ile kurtuluşu sağlayabileceklerini söyledi.Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) Ankara Şubesi'nin açılışına katıldı.

A+A-
Demirtaş burada yaptığı konuşmada, ayrım gözetmeksizin bütün Alevi dernekleri ilerici duruşu ve özgür yurttaşlık talebi ile Türkiye'de barış ve demokrasi kardeşlik için mücadele eden bütün Alevi derneklerinin kendileri açısında da kıymetli olduğunu bunların seçim arifesinde mücadele etrafına kenetlenmesi gerektiğini söyledi.
Demirtaş'ın açıklamasından başlıkları şöyle:
 
Aleviler
 
“Türkiye'de bütün ötekiler bugüne kadar hükümet ve devlet politikası nezdinde yok sayıldı. Bu nedenle Aleviler kendi öz mücadeleleri ile kurtuluşunu sağlayabilir.
 
“Bu tür dernek ve sivil toplum kuruluşları güçlendikçe Türkiye'de ayrımcılığı, ayrımcılık politikalarının ortadan kaldırılabileceğini inanıyorum. Hiçbir siyasi parti ve lideri bütün ezilenleri kurtarmaz ve kurtaramaz böyle bir şey yalandır hayaldir. Aleviler bunu çok iyi biliyor.
 
“O nedenle öz gücünüzle örgütlenmelisiniz diğer ezilen kimlikler, inançlar ile işçi emekçi gençler ve kadınlar ile yan yana demokrasi ve özgürlük mücadelesi vermelisiniz.
BHH'nin seçim açıklaması
 
“Barajı aşacağız bundan kimsenin korkusu olmasın bizim ittifak önerilerimiz sırf barajı aşmaya yönelik bir arayış değil, bizler stratejik bir birliğin stratejik bir arada durma ruhunu geliştirmeye çalışıyoruz.
 
“Daha çok bu nedenle önemsiyoruz ittifak politikamızı. Her halükarda barajı aşacağız ve Türkiye'de ezilen tüm kesimlere bir zafer armağan edeceğiz.”
 
(İMC)

HABERE YORUM KAT