1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ALES sonbahar dönemi sınavı hangi tarihte yapılacak?
ALES sonbahar dönemi sınavı hangi tarihte yapılacak?

ALES sonbahar dönemi sınavı hangi tarihte yapılacak?

ALES sonbahar dönemi sınavı için geri sayım sürüyor. Başvuruları 27 Eylül tarihinde başlayan ALES sonbahar dönemi sınavı için başvurular sürüyor.

A+A-

ALES sonbahar dönemi sınavı için başvurular devam ediyor. 27 Eylül'de başlayan başvurular 10 Ekim tarihinde sona erecek. Binlerce adayın en fazla merak ettiği konuların başında ise ALES sonbahar dönemi başvurularının nasıl gerçekleştirildiği yer alıyor. 

2016 ALES Sonbahar Dönemi Başvuruları
 
2016 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2016-ALES Sonbahar Dönemi) Sonbahar Dönemi Sınavı, 18 Aralık 2016 tarihinde 81 il merkezi ile Bişkek'te (Kırgızistan) uygulanacaktır. Sınav saat 09.30'da başlayacak ve cevaplama süresi 180 dakika (3 saat) olacaktır.
 
Sınava başvurular, 27 Eylül - 10 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.  Sınava başvurmak isteyen adaylar için Kılavuz ile Aday Başvuru Formu başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır.
 
Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta olup Ek’te yer alan Kılavuzun başvuru öncesi dikkatle incelenmesi gerekmektedir.
 
Adaylara saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT