1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ALES başvuruları sona erdi!
ALES başvuruları sona erdi!

ALES başvuruları sona erdi!

ALES başvuruları 27 Eylül - 10 Ekim tarihleri arasında yapıldı. ALES başvurularını gerçekleştiren adaylar büyük bir merakla sınavın hangi tarihte gerçekleştirileceğini beklemeye başladılar. İşte ALES sınavı ile ilgili merak edilen soruların yanıtları...

A+A-

ALES başvuruları sona erdi. Sınav tarihini beklemey başlayan adaylar için ÖSYM'den açıklama geldi. Peki ALES hangi tarihte yapılacak? İşte ALES hakkında tüm detaylar ve yapılacağı tarih...

2016 ALES Sonbahar Dönemi Başvuruları
 
2016 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2016-ALES Sonbahar Dönemi) Sonbahar Dönemi Sınavı, 18 Aralık 2016 tarihinde 81 il merkezi ile Bişkek'te (Kırgızistan) uygulanacaktır. Sınav saat 09.30'da başlayacak ve cevaplama süresi 180 dakika (3 saat) olacaktır.
 
Sınava başvurular,27 Eylül - 10 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.  Sınava başvurmak isteyen adaylar için Kılavuz ile Aday Başvuru Formu başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.trinternet adresinde yer alacaktır.
 
Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almakta olup Ek’te yer alan Kılavuzun başvuru öncesi dikkatle incelenmesi gerekmektedir.
 
Adaylara saygıyla duyurulur.
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT