1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Alanya'nın skandal kararına tepki yağıyor
Alanya'nın skandal kararına tepki yağıyor

Alanya'nın skandal kararına tepki yağıyor

Alanya İlçe Güvenlik Kurulu Alanyaspor-Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor play off rövanş maçında misafir Seyirci alınmaması yönünde skandal bir karar aldı.

A+A-

Gerekçe olarak turizm bölgesi olduğu için yaşanacak herhangi bir olayın truzimi olumsuz etkileyeceği kararı veren İlçe Güvenlik Kurulunun kararı skandala imza attı.

Alanya İlçe Güvenlik Kurulu Alanyaspor-Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor play off rövanş maçında misafir Seyirci alınmaması yönünde skandal bir karar aldı. Gerekçe olarak turizm bölgesi olduğu için yaşanacak herhangi bir olayın turizimi olumsuz etkileyeceği kararı veren İlçe Güvenlik Kurulunun kararı skandala imza attı.

Şuana kadar ligde oynadığı hiç bir müsabakada herhangi bir seyirci olayı yaşamayan Diyarbakır Büyükşehir Beledeyispor'un bu kadar önemli maçta seyirci götürememesi kararın büyük bir skandal olarak değerlendirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübü Başkanı Av.Metin Kılavuz karar hakkında şunları söyledi;

Bu sezon oynadığımız müsabakalarda herhangi bir olay yaşamamış ve Türkiye Liglerinin en centilmen takımı olarak öne çıkan kulübümüze karşı verilen bu kararın tamamIyle art niyetli ve skandal bir karar olarak değerlendiriyoruz. Gelen takımlara ve seyircilere karşı her türlü misafirperverliği gösteren kulübümüzün bu hayati maçta bu tür skandal bir karara maruz kalması niyetin kötü olduğunun göstergesidir. Yaşadığımız bu önemli süreçte bu tür kararlar ne spora nede Barışa hiçbir şekilde hizmet etmemektedir. Bu saçma karar düzeltilmediği takdirde kulüp ve kent olarak her türlü tepkimizi ve protestomuzu dile getireceğiz.

Ayrıca Diyarbakır Spor Taban Birlikleri olarak ASKF Başkanı Remzi Dayan, TÜFAD Başkanı Samet Karakaş Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Mesut Deri Saha Komiserleri Dernek Başkanı Ercan Çelik, Futbol İl Temsilcisi Mehmet Altındağ alınan bu skandal karara tepki göstererek yaşadığımız bu süreçte Diyarbakır Büyükşehir Belediye Spor kulübümüze ve taraftarlarına karşı verilen bu kararın art niyetli ve skandal olarak nitelendiriyoruz. Sporun asıl amacı toplumlar arasında birlik, kardeşlik ve dostluğu pekiştirmek iken verilen bu karar ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden başka bir anlama gelmemektedir''dediler.  

HABERE YORUM KAT