1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Alanya'da bir eviniz var'
'Alanya'da bir eviniz var'

'Alanya'da bir eviniz var'

DİYARİNSESİ.ORG - Çınar eski Kaymakamı ve Diyarbakırspor'un bir dönem başkanlığını yürüten Dr. Hasan Tanrıseven,Alanya Kaymakamı olarak atandı. Batmanlı olan Tanrıseven,”Hemşerilerim Alanya'da bir evleri olduğunu unutmasınlar” dedi.

A+A-
Saffet Azbay
 
2005-2009 Yılları arasında Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde kaymakamlık yaptıktan sonra Vali Yardımcılığı ve geçici bir süre Diyarbakırspor başkanlığı da yapan Dr. Hasan Tanrıseven,2009'da Muğla Yatağan'a kaymakam olarak atandı.
 
Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, İçişleri Bakanlığı'nın son kaymakamlar kararnamesiyle Türkiye'nin en önemli turizm merkezi konumunda olan Antalya'nın Alanya ilçesine kaymakam oldu.
 
Sel felaketinde göz doldurdu
Tanrıseven, 2006 yılında Çınar'da yaşanan sel afetinde yaptığı çalışmalarla göz doldurmuş ve Çınar'a gelen Başbakan Tayyip Erdoğan ilçede vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada üç kez Kaymakam Tanrıseven'e ismen teşekkür etmişti. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Diyarbakır Valisiyken verdiği zorlu görevleri başarıyla yerine getirerek dikkat çeken Tanrıseven'in çalışmaları kamuoyunda ve basında büyük yankı buldu. 
Kaymakam Tanrıseven, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve Efkan Ala tarafından takdirname ile taltif edilirken, insan haklarına dayalı çalışmalarından dolayı da Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından İnsan Hakları ödülü ile ödüllendirildi.
 
 
'Alanya'da bir eviniz var'
 Güneydoğu'da Çınar ve İdil kaymakamlığı sırasında önemli işler ve projelere imza atan Dr. Hasan Tanrıseven aslen Batmanlı ve bölge insanı tarafından seviliyor. Türkiye'nin birçok ilinden büyük olan Alanya gibi bir yere atanan Tanrıseven, spor sevgisi ve başarılı yönetimi ile ön plana çıkan ve gelecek vadeden genç bürokratlardan biri.  
Aynı zamanda eski bir gazeteci olan Tanrıseven,”Batmanlıyım ama Diyarbakır da memleketim. Hemşerilerim Alanya'da bir evleri ve dostları olduğunu unutmasınlar.” dedi.
 

HABERE YORUM KAT