1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Alanya Kaymakamlığına tanıdık bir isim
Alanya Kaymakamlığına tanıdık bir isim

Alanya Kaymakamlığına tanıdık bir isim

DİYARİNSESİ.ORG ( ÖZEL HABER) - Diyarbakır'ın yakından tanıdığı isimlerden biri olan Dr. Hasan Tanrıseven Yatağan Kaymakamlığından, Alanya Kaymakamlığına atandı.

A+A-
Koyu bir Diyarbakırspor taraftarı olduğu bilinen ve Diyarbakır'da görev yaptığı dönemlerde hiç bir maçını kaçırmayan Tanrıseven yeni görevine dün başladı.
 
Diyarbakırsporlu taraftarların yakından tanıdığı ve sevdikleri, aynı zamanda Diyarbakırspor'un onursal başkanı ünvanlı bir isim olan Alanya Kaymakamı Dr.Hasan Tanrıseven Diyarinsesi aracılığıyla şunları söyledi: "Nerede görev yaparsak yapalım, Diyarbakır'ı, Batman'ı elbette özlüyorsun. Diyarbakır'da çok güzel ve de özel anılarım var. Oradaki sıcaklığı ve sevgiyi hep özlüyorum. Buradan özellikle Diyarbakırspor taraftarlarına selam ve sevgilerimi yolluyorum. En kısa zamanda denk gelirse Diyarbakırpsor maçlarınagitmeyi çok arzu ediyorum. Buradan değerli hemşehrilerime sevgi ve selamlarımı iletiyorum"
 
Bizlerde Diyarınsesi ailesi olarak Sayın Dr.Hasan Tanrıseven'e yeni görevinde başarılar diliyoruz. En kısa zamanda kendisini Diyarbakır'da Vali olarak görmek arzumuzu buradan iletmiş olalım. 
 
HASAN TANRISEVEN KİMDİR?   
Hasan Tanrıseven, 22 Mayıs 1972 tarihinde Batman'da doğdu. Ankara Üniversitesi (AÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. Tanrıseven sonra AÜ Siyaset Bilimi Anabilim Dalı'nda yüksek lisans ve doktora yaptı. Ardından Dicle Üniversitesi'nde kamu hukuku, ekonomi ve maliye ile klasik arkeoloji alanlarında da yüksek lisans derecesi aldı. İçişleri Bakanlığı'nın görevlendirmesi ile İngiltere'de Nottingham Üniversitesi'de altı ay süreyle İngilizce ve bilimsel araştırma teknikleri eğitimi alan Tanrıseven, Lancaster Üniversitesi'nde de bir yıl süre ile Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) ilişkileri ile enerji politikaları konusunda doktora sonrası araştırma yaptı. Tanrıseven, Başbakanlık'ta uzman olarak görev yaparken kaymakam adaylığı sınavını kazanarak mülki idare mesleğine geçiş yaptı.
 
Sırasıyla Mihalıççık (Eskişehir), Boğazkale (Çorum) kaymakam vekilliği, İdil (Şırnak), Çınar (Diyarbakır) Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Çınar Kaymakamlığı görevini yürütürken, valiliğin görevlendirmesiyle birer yıl süre ile Birinci Lig'de yer alan Diyarbakırspor Onursal Başkanlığı'nın 
yanısıra Diyarbakır Vali Yardımcılığı ve Bismil Kaymakamlığı görevlerini de vekâleten yürüttü. Öğrenci olduğu dönemde gazetecilik yapan Tanrıseven, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırmacı gazetecilik alanında ödüle layık görüldü ve ödülünü törenle dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın elinden aldı. Mülki amir olarak yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, maiyetinde çalıştığı dönemin valileri İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş tarafından takdirname ile taltif edildi. Diyarbakır'da yaptığı çalışmalardan dolayı Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı tarafından, Türkiye İnsan Hakları Ödülü ile ödüllendirildi. 30 Ağustos 2009 tarihinden bu yana Yatağan Kaymakamı olarak görev yapan Tanrıseven, 2010-2014 yılları arasında Yatağan Kent Konseyi Başkanlığı yaptı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde lisans düzeyinde ders veren ve çok iyi düzeyde İngilizce bilen Tanrıseven, evli ve iki çocuk babası.

HABERE YORUM KAT