1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Alan Yönetimi'nden UNESCO Danışma Kurulu toplantısı
Alan Yönetimi'nden UNESCO Danışma Kurulu toplantısı

Alan Yönetimi'nden UNESCO Danışma Kurulu toplantısı

Diyarbakır Surlarının UNESCO Dünya Miras listesine girebilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Alan Birimi Yönetimi tarafından ilk Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Diyarbakır Surlarının Unesco Dünya Miras listesine girebilmesi için çalışmalarına devam eden Alan Yönetimi Birimi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı ile Alan Yönetim Başkanı başkanlığında ilk Danışma Kurulu toplantısını Sümer Park'ta gerçekleştirdi. Sivil Toplum Kuruluşları, kentteki Kurum/ Kuruluşlar, Belediyelerin ilgili bölümlerinden temsilciler ve Oda Temsilcilerinin katıldığı toplantıda Alan Yönetim Planı ve bugüne kadar Alan yönetim birimi tarafından yapılan çalışmalar hakkında sunum yapıldı.

Yapılan oylama sonucunda, oy çokluğu ile İl Koordinasyon Kurulu Genel Sekreteri, aynı zamanda da Mimarlar Odası Başkanı olan Necati Pirinçcioğlu Danışma Kurulu Başkanı seçildi. Konuşmasında meslek odalarının süreçteki yerine dikkat çeken Pirinçcioğlu, kentte yapılan işlerin birlikte yürümesi için Alan Yönetim Planının önemini hatırlattı.

HABERE YORUM KAT