1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Alaaddin Usta’dan örnek davranış
Alaaddin Usta’dan örnek davranış

Alaaddin Usta’dan örnek davranış

Ankara’da yaşanan saldırılar ülke genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da vatandaşlar ve esnaflar tarafından Ankara da yaşanan saldırı kınandı.

A+A-

Diyarbakır’da kahvaltı denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Alaaddin Usta Kahvaltı salonu sahibi Alaaddin Usta’da Ankara’da yaşanan saldırıyı kınayarak işyerlerini kapattı.


Yaşanan saldırının alçakça olduğunu ifade eden Alaaddin Usta, “Ankara’da yapılan saldırı insanlığa karşı yapılmış bir saldırıdır. Bugüne kadar böyle bir alçakça saldırı olmamıştı. Zavallı insanlarımız böylesi kötü bir saldırıyla karşılaşmamıştı ve bu saldırı bizleri derinden üzmektedir. Ülkemizin bir an önce bu kirli savaştan çıkmasını Cenab-ı Allah’tan dilerim. Bütün yöneticilerin akli selim davranarak sağduyuyla hareket etmeli” dedi.

Kapattıkları işyerinin kapısına da siyah bez asarak Ankara'da yaşanan saldırıya tepkisini dile getiren Alaaddin Usta Personelleriyle birlikte ortak karar alarak tepki amaçlı işyerini açmayan Alaaddin Usta, “Hiç bir baskı olmadan çağrı olmadan bu insanlık dışı saldırıya seyirci kalamazdık. Yazık günah zavallı mazlum insanlarımızın barış için haykırmalar Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek barışa destek için kötü bir ölüme kurban gittiler. Allah’tan rahmet kederli ailelerine ve tüm halkımızın başı sağolsun. Yaralılara Allah’tan şifa dilerim. Artık yeter bu karanlık oyunlar halkımızı insanlarımız rahatsız ediyor. Bu ölümü bu insanlarımız hak etmedi” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler