1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akyol:'TFF'yi karalamak yanlış'
Akyol:'TFF'yi karalamak yanlış'

Akyol:'TFF'yi karalamak yanlış'

Yeni Diyarbakırspor-Denizli Büyükşehir Belediyespor maçında yaşanan olaylar sonrası açıklama yapan kulübün kurucu eski başkanı Bedirhan Akyol, hakemin yanlış yapmış olabileceğini belirterek, "Yapılan yanlışa karşılık sende yanlış yaparsan eğer bu doğru de

A+A-
Yeni Diyarbakırspor'un kurucu eski başkanı Bedirhan Akyol, sporun barış ve kardeşlik olduğunu söyledi. 3. Lig, 2. Lig, veya 1. Lig olsun, kırarak, dağıtarak veya yaralayarak sporun bir anlamının olmayacağını ifade eden Akyol, "Bizim kulübümüzde de yanlışlar oldu. Her zaman şiddetin karşısında olduk. Hakem bir yanlış yapabilir. İnsanoğlu neticesinde yapılan yanlışa karşılık sende yanlış yaparsan eğer bu doğru değildir. Karara karşı TFF'yi karalamak yanlış olur. Sporun kitabında bu yoktur. Her kesimin içerisinde yanlış yapan birileri mutlaka çıkar. Bir aile içerisinde bile bir evlat yanlış yapabilir. 'Hakem yanlış mı yaptı veya kararı mı yanlış?' şeklindeki tavrına bir şey diyemem. iki yıl önce Yeni Diyarbakırspor ile Şanlıurfa'da Kahramanmaraş ile karşılaştık. 8. dakikada kırmızı kart yedik. Ama biz olur böyle şeyler dedik. Bu sene olmazsa seneye olur. Kırıcı olmayalım, centilmenliğimizi her zaman korumalıyız" diye konuştu.
 
 
"YÖNETİCİ VE FUTBOLCU KAVGA EDEBİLİR AMA SEYİRCİ SAHAYA İNERSE O İŞ BİTER"
Seyircilerin sahaya girmelerine karşı olduklarını aktaran Akyol, "Ne olursa olsun yöneticiler ve sporcular kavga edebilirler. Ama seyirciler sahaya inerse o iş bitmiştir. Hakem eğer kararı yerinde vermemişse vicdanen rahatsız olur zaten. Bunun cezasını ömür boyu çeker. Yeni Diyarbakırspor olayları hiç tasvip edilmez. Şehre yakışmıyor. Özellikle bu barış sürecinde her gelen insanları kullanıp sahaya dökmemelidir. Şimdi mevcut kulüp başkanı Fevzi İlhanlı, masraflar harcadı. Sporu biliyor veya bilmiyor başkan harcama sağlıyor. Seyirciler takıma saygı duymuyorsa eğer kulüp başkanına saygı duymalıdır. Diyarbakır'ın armasına saygılı olunmalıdır. Sahaya giren taraftarlar ne yaptı. insanların kafası kırıldı. Zarar gördüler" şeklinde konuştu.
 
 
"24 YILDIR FUTBOL İLE İÇ İÇEYİM BÖLÜCÜK YAŞANAN BİR MAÇIM OLMADI"
Maça gitmediğini de hatırlatan Bedirhan Akyol, "Yeni Diyarbakırspor'un bir yöneticisi şeref tribününde masayı alıp sahaya atıyor. Böyle bir yöneticilik olmaz. Benim yöneticim yaparsa eğer bunu ben onu takımdan atardım. Spor; barış ve kardeşliktir. Bölgeyi ayırmak söz konusu oldu. Bölge ayrılamaz bizim İstanbul olmak üzere Ankara ve birçok şehirde evlerimiz var. Böyle bir şey olamaz. Bizim amacımız şu; Trabzon Diyarbakır'a, İstanbul'da Cizre'ye gelsin. Bunları istiyoruz. Bölgeyi ayırmak mümkün olamaz. Yöneticiler bunu iyi düşünsün. Bölücülüğe giriyor. İnsanları eşit görmemiz lazım. Düşüncelerine, fikir ve duygularına saygılı olmayız. Bunları yapmıyorsak eğer bölücülük yaparlar. Seyircilerimizin gözlerinden öpüyorum. Ne durumda olduğunu iyi bilirim. Diyarbakır'a yapılan bir şeydir. Bunlar doğru şeyler değildir. 24 yıldır futbolla iç içeyim. Benim yöneticiliğimde böyle durumlar yaşanmadı" ifadelerini kullandı.
 
İHA

HABERE YORUM KAT