1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akyol'dan sitem dolu açıklama:'Artık bıktım usandım'
Akyol'dan sitem dolu açıklama:'Artık bıktım usandım'

Akyol'dan sitem dolu açıklama:'Artık bıktım usandım'

Bölgesel Amatör Ligde şampiyonluk hedefleyen Diyarbakırspor 1968 Kulübü başkanı Bedirhan Akyol'dan siyasetçilerden, bakana, milletvekillerine, Gençlikspor'a Valiliklere sitem dolu eleştiri geldi.

A+A-

'YETER ARTIK YORULDUM, ŞEVKİM KIRILDI'

DİYARİNSESİ.ORG - ÖZEL HABER - Yeni Diyarbakırspor'un ilk kurucu başkanı, şimdi Bölgesel amatör liglerde mücadele eden Diyarbakırspor 1968 Kulübü'nü kurarak gençleri spor alanına çekmek için yıllardır müdale veren işadamı Bedirhan Akyol, "Bu memlekette spora bakış açısı, destek olmadığı için, 24 yıldır bilfill maddi manevi destek verdiğim bu alandan maalesef bende çekilmeyi düşünüyorum, yeter artık yoruldum" dedi.

Akyol, özellikle Diyarbakırlı gençlere, çocuklara spor yaptırmak için büyük uğraşlar verdiğini belirterek, bu uğurda büyük bir servet haracadığını ancak gelinen noktada artık bu işi yürütmenin imkansız hale geldiğini söyledi.

'BUNCA EMEK VERİYORUM, DESTEK YOK'

Akyol, Diyarbakırspor isminin sadece artık kendilerinde kaldığını belirterek, bu sezon Bölgesel Amatör ligde şampiyon olmak için çok iyi transferler yaptıklarını belirten Akyol sözlerini şu şekilde sürdürdü, "Ama bir kuruş destek kimseden göremiyorum, tesis desen, bu çocuklara 1 saat idman yaptıracak saha bulamıyoruz. Derdimizi kime anlatalım bende şaşırdırm. Artık tükendim, yüreğim sıkışıyor, bu memelkette sadece ben ve Feyzi İlhanlı'nın şahsi çabalarıyla sporu yürütmeye, bu gençleri spor alanlarında tutmaya çalışırken, bu engellemeler artık bardağı taşırmıştır.

BAKAN CEVDET YILMAZ'A SİTEM

Ben bu kentte 24 yıldır spora yatırım yapıyorum, şahsım için asla bir siyasetçiyi aramam, burada sporu bitirdiler. Bu kenttin bir vekilline, tek bakanına 5 kez aramama rağmen ulaşamıyorsam, vatandaş derdini kime anlatacak. Ben yıllarca siyasetin, ticaretin içinde yer alan bir insan olarak Sayın Bakan Cevdet Yılmaz'ı defalarca aramama rağmen bir kere dahi ulaşamadım. Şahsı için bir şey isteyen onursuzdur, açıp kendisine tesis konusunda, destek anlamında sorunlarımızı anlatacağız, maalesef bizleri ciddiye alan eden yok. Seçim dönemlerinde telefonlarımız susmazdı, seçim bitti yüzümüze bakan yok, peki soruyorum biz derdimizi kime anlatacağız. Bundan önce ki bakanda böyleydi, Diyarbakır'da spor olayı tamamen bitmek üzeredir. 

 

VALİ VE GENÇLİKSPOR'A DA ELEŞTİRİ

Aynı şekilde İlin Valisine, bize idman sahası için gidiyorum, 1 saat verilen idman sahasında sahanın yarısı küçük çocuklara ayrılmış, burada bir çocuğa top değse başına bir şey gelse sorumlu kim, kimler olacak..

Buradan sesleniyorum, benim artık gücüm kalmadı, bu dediğim maddi anlamda değil, manevi olarak şevkim kırıldı. Ben 25 yıldır spora destek veren biri olarak buradan artık haykırıyorum, bu sese kulak verin, bizlere, bu çocukara destek verin. Bizim amacımız bunca çatışma ve savaş ortamının yaşandığı bir kentte, bunca işsizliğin, kahve köşelerinde, sağda solda dolaşan gençlere yeni spor alanları açılsın diye uğraş veriyoruz. Bu şekilde yürümez. 

'HER YIL SERVET HARCIYORUM'

Bir kişi çıksın desinki sen ihale için aramazsın, sen kendi şahsi menfaatin için aramışsın ben yarın bu kenti terk ederim. Bakın geçen yıl harcağım para 700 Bin Türk lirası. Bu sene şimdiye kadar harcadığım para 400 bin tl'yi geçti. Peki bu kentte benden başka kimse yok mu?.

Aynı şekilde Gençlik spor'da bizleri burada ikinci sınıf muammeleye tabi tutmaktadır. Ben bu çocuklara spor yaptırmayacaksam, bundan sonra benim yapacağım tek şey bu kulübün kapısına kilit vurmaktır. Yeter artık yoruldum.

Bu yaşa geldim, Allaha şükür hiç bir şeye ihtiyacı olmayan biriyim sorun bakalım 25 yıldır aileni alıp tek bir tatile gidebildin mi. Yazık bizlere, yazık bu çocuklara, Bu kulüpler kapandıkça peki nereye gidecekler, ne yapacaklar oturup düşünün bakalım."

HABERE YORUM KAT