1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akyol'dan Diyarbakırspor için son bir çağrı
Akyol'dan Diyarbakırspor için son bir çağrı

Akyol'dan Diyarbakırspor için son bir çağrı

Haftalar önce 3.Ligden küme düşmesi kesinleşen, Diyarbakırspor için son bir umut ışığı için çağrı yapıldı.

A+A-

45 Yıllık koca bir mazisi olan Güneydoğu'nun süper lige ilk çıkan Kulübü borç batağında yuvarlanarak amatör kümeye hatta önümüzdeki süreçte kapısına kilit vurulma noktasına geldi.

"3.LİGE ÇIKARMAK BOYNUMUN BORCU OLSUN"

Yıllardır amatör futbola maddi ve manevi destek veren, geçtiğimiz hafta şampiypn olarak 3.Lige adını yazdıran Yeni Diyarbakırspor'u kuran ve ilk kurucu Başkanı olan Diyarbakırspor 1968 Kulübü Başkanı Bedirhan Akyol, bu süreçte Diyarbakırspor'un kurtuluşunun tek çaresinin alacaklı olanların artık bu aşamadan sonra kimsenin bu borçları ödemeye gücünün olamayacağının altını çizerek Diyarinsesi.Org sitesine şunları söyledi: "Gelin bu kulüp kapanmasın, yazıktır, günahtır. Ben söz veriyorum, kimseden de 1 kuruş talep etmeden bu kulübü tekrar 3.Lige çıkarırım. Kulüpten alacağı olan kim varsa tümüne sesleniyorum, bu saatten sonra kimse bu paraları çıkarıp vermez. Ne duruyorsunuz, Allah için, bu halk için, bu memlket için gelin bu alacaklarınınzı artık hibe edin. Yoksa bu aşamadan sonra amatör ligdede tutunamaz ve yokolur gider.

"DİYARBAKIRSPOR YOK OLMASIN"

Beni az çok bu kent ve, bu halk çok iyi tanır, kimsenin 1 kuruşunda asla gözüm olmaz. Diyarbakırspor bu kentin sembolüdür ve yerine kurulmuş gibi gösterilen hiç bir kulüp onun boşluğunu asla dolduramaz. Ben yıllardır amatör spora ve sporculara trilyonlarca yatırım yaptım. Verdiklerim hepsi bu kentin çocuğuna verildi helali hoş olsun. Kurmuş olduğum kulüp şampiyon oldu. Kimseden teşekkür veya takdirde beklemiyorum. Bu aşamada yapılması gereken sadece ortaya çıkıp kimin alacağı varsa hibe etmesidir.

Ben bu işe talibim, eğer borçlar hibe edilirse sizlere söz veriyorum bu kulübü geldiği yere 3.Lige çıkarmaya gücüm var.

"BAKAN VE VEKİLLERİN HUZURUNDA PLAKET"

Düşüncem şudur ki, kim ne kadar hibe etmişse, hepsini plaket töreniyle ödüllendirmeyi ve Diyarbakırspor için bir teşekkür plaket töreni düzenlemeyi düşünüyorum.  Yapılacak o gece ye başta sayın Baknımız Mehdi Eker ve Milletvekillerimiz, Sayın Belediye Başkanlarımız ve Sayın Valimizin huzurunda kim ne vermişse, ne hibe etmişse çıkıp tek tek plaketle ödüllendirerek, bu arkadaşlarımızın resimlerinide söz veriyorum kulüp binasının girişine astıracağım.

"BU SON UMUTTUR"

Benim çabam, sadece Diyarbakrıspor'un kurtuluşu için son bir çırpınış ve son bir umuttur.  Yoksa asla başka bir beklentim olamaz. Diyarbakırsporumuz göz göre göre can çekişiyor, ben ve arkadaşlarım bu işe hazırız, gelsinler kimin ne alacağı varsa artık Allah için  diyorum, yazık bu memleketin tek sembolu yok oluyor, duyarsız kalmamızı kimse beklemesin. Bu şartlarda borçlar hibe edildikten sonra sizlere söz veriyorum, kimseden 1 kuruş almadan veya beklemeden ben bu kulübü tekrar  3. lige çıkarırırım. 3.Lige çıktıktan sonra gelsinler, kim istiyorsa, kim kulübü başarıya götürecekse, kim bizden daha iyi yapacağını düşünüyorsa buyursunlar alsınlar. Benim amacım bugün bu kulübün kapanmaması içindir.

Diyarbakır'da hangi kulüp olursa olsun, kim olursa olsun herkesin yüreğinde mutlaka Yeşil-Kırmızı, Diyarbakırspor mutlaka  vardır, Ben bunun Diyarbakırspor için bir kurtuluş,  karanlık tünelde son bir ışık olduğunu ifade ediyorum. Gelin bu taşın altına herkes elini koysun, takımı 3.Lige çıkarmak benim boynumun borcu olsun.... "

HABERE YORUM KAT