1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akyol Yeni Diyardaki istifaları doğru bulmadı
Akyol Yeni Diyardaki istifaları doğru bulmadı

Akyol Yeni Diyardaki istifaları doğru bulmadı

Yeni Diyarbakırspor'da masör ve malzemecilerin maç günü istifalarına ilginç bir tepkide 1968 Diyarbakırspor Kulübünden geldi.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK

Dün oynanan Yeni Diyarbakırspor - İstanbulspor play-off yarı final maçı öncesi, Yeni Diyarbakırspor'un masör ve malzemecilerinin "maaşlar ödenmiyor" gerekçesiyle istifalarına bir tepkide bu sezon şampiyon olarak BAL Ligine yükselen 1968 Diyarbakırspor Kulübünden geldi.

İSTİFALARI DOĞRU BULMADI

1968 Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Bedirhan Akyol, yaptığı açıklamada, tam da maç günü bu sorunların gündeme gelmesi hiç doğru değil. diyerek şunları söyledi: "Bu olayı asla kişiselleştirmek doğru değil. Ben memleket insanıyım, doğru inandığım neyse onu söylerim. Bu arkadaşlar tam köprü geçildiği anda ekibi yalnız bırakmalarını hiç doğru bir hareket olarak görmüyoruz. Sonuçta Konya'da adında Diyarbakır olan bir takım sahada olacak. bu takım böyle önemli bir maç öncesi nasıl yalnız bırakılır, bunu hiç bir vicdan sahibi insan doğru bulmaz. Evet belki bu arkadaşlarımız konularında bin kere de haklı olabilirler. Madem böyle bir niyetleri vardıysa Konya'ya dahi gelmemeleri gerekirdi. Bin defada paranı alamayacağını  bilsen, hatta bedavaya o sahaya çıkacağını bilsen yinede son görevlerini yapmalarını beklerdim.

EVİNİ SATIŞA KOYDU

Bizim takımında halen ödenmemiş şampiyonluk primleri var, bunlar her takımda olabilecek şeylerdir. Ben evimi satışa koydum, halen satılmadı. O zaman takımdaki arkadaşlar gecikme oldu diye takımdan gideceklerse hiç durmasınlar hemen gitsinler. Önce insan olduğumuzu, birbirimize muhtaç olduğumuzu asla unutmayacağız. Hele ki Diyarbakırlıysa konuya biraz daha hassasiyet gösterilmesini beklemek lazım bunları yapamayan varsa hemen  bırakıp gitsinler..

AKYOL TEBRİK ETTİ

Dün oynanan İstanbulspor maçı galibiyeti nedeniyle Yeni Diyarbakırspor Kulübünü, yönetimini, futbolcusunu, teknik ekibini ve tüm emeği geçenleri kutluyoruz. Umut ediyoruz Pazartesi Menemen Belediyespor maçını da kazasız atlatarak arzulanan 2.Lige çıkarlar."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT