1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akyol: Yeni Diyar 25 yılın emeğidir
Akyol: Yeni Diyar 25 yılın emeğidir

Akyol: Yeni Diyar 25 yılın emeğidir

Yeni Diyarbakırspor'u kuran ve liglere dahil edilmesini sağlayan Bedirhan Akyol, bu kulübün yeni olmadığını, 25 yılın bir emeği olduğunu belirtti.

A+A-

"SADECE BENİM DEĞİL, GAFFAR OKKAN, MÜCAHİT CAN'IN EMEKLERİ"

Akyol,; "Yeni Diyarbakırspor yeni bir kulüp değil, orada yılların emeği var.  Hatta Allah Rahmet eylesin Gaffar Okkanın bile emeği vardır, Sayın Mücahit Can'ın emekleri vardır. Ben o kulübü bugünlere gelmesi için tam 25 yılımı ve trilyonlarca para yatırdım. Geçen yıl Şanlıurfa'da, Kahraman Maraş Belediyespor ile oynadığımız maç sonrası, futbolculara dünya kadar hakaret edip, çekip gidenler bugün baştacı ediliyor. O takım o gün yapayalnız ortadaydı, futbolcuların hepsi boynu bükük ben hepsine sahip çıktım. Bazı oyuncuların tedavilerini yaptırdım, hepsini topladım Diyarbakır'a döndük. Bugün şampiyon olan o kadro işte o kovulan ve hakarete uğrayanlardı.

"İSTESEYDİM TÜM TAKIMI DAĞITIRDIM,  YAPMADIM"

Yeni Diyarbakırspor'da halen oynayan, benim getirmiş olduğum 14 sporcunun, 11'i direk oynayan oyunculardı. O gün ben gönüllerini yapmasaydım, tedavilerini, yapıp, ceplerine para koymasaydım, bugün bu sporcuların 1 tanesini bile o takımda bulamazdınız. Önemli olan başarırısızlıkta da o takıma, o çocuklara sahip çıkılmasıdır. Şanlıurfada maç sonrası sporcuların dışında sadece 3 kişi vardık, yönetici olarak sadece ben kalmıştım. O gün ortadan yok olanlar, şimdi onure edilirken, Diyarbakır spor camiası, Diyarinsesi dışında bir kişi arayıpta veya televizyonlara çıkıpta teşekkür edilmedi. Geçen yıl Yeni Diyarbakırspor için "Otübüs Firması" benzetmesi yapılarak aşığılayan kişiler, bugün objektiflikten bahsediyorlar. Gerçekten emekler için çok yazık.

ASLA BEKLENTİM YOK

Benim asla ve asla Yeni Diyarbakırspor'dan en ufak bir beklentim yok, şampiyon olan sadece oyuncuları tebrik ettim. Çünkü onlari ben getirmiştim, sözler vermiştim. Bana yapılan haksızlardan sonra çekip gitmeme rağmen, tüm sporculara onurunuzla oynayın dedim ve bu takımı şampiyon yapmalarını istedim, bunu tüm sporculara sorabilirsiniz.

EVİMİ İPOTEK ETTİREREK LİGE GİRDİK

Peki size soruyorum, Yeni Diyarbakırspor'un bu yıl liglere girmesi için, parayı kim verdi, ben kendi dairemi ipotek göstererek parayı TFF'ye yatırdım. Bunu TFF'den bugün bile sordurabilirsiniz.

Benim kimseden en ufak bir beklentim yoktur. Diyarbakır'da ki futbol hegomonyasında dürüst insanlara yer yok. Bu nedenle ben spordan çekildim. Yeni Diyarbakırspor için , maddi manevi çok şey verdim. Ama bana yapılan haksızlıklar nedeniyle, özellikle ortak olduğumuz o kişiye bunları helal etmiyorum.

"BU MEMLEKETTE DÜRÜST İNSANA YER YOK"

Diyarbakır'da maalesef futbolda bazı köşe başları tutulmuş, bizim gibi insanlara yer yok. O nedenle ben geri çekilmek zorunda kaldım.  Vicdanen çok rahatım, çünkü emek verdiğim takım bugün hedefine ulaştı. Ben o çocukların hepsini alnından öpüyorum. Kendilerine yakışan bir mücadele verdiler.

Ben halen bu gençlere emek ve para harcıyorum.  Bu yıl Sanayispor'u dünya kadar borç içinde aldım. İsmini de Diyarbakırspor 1968 yaptım. Önemli olan onurlu bir mücadele ile bu gençlere yatırım yapmaktır. Benim ilkelerim, dürüstlükten ibarettir, dürüstlük yoksa bugün çıkarsın,  yarın tepe taklak olur inersin. Bizler Allah korkusu olan inançlı insanlarız, yapılan en ufak haksızlık karşısında bile asla zalimin yanında olmayız. Başarı için ilkerlerden ve dürsütlükten asla taviz vermem."

HABERE YORUM KAT