1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akyol Diyarbakırspor için kolları sıvadı
Akyol Diyarbakırspor için kolları sıvadı

Akyol Diyarbakırspor için kolları sıvadı

Yeni Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı Bedirhan Akyol, Diyarbakırspor'un içine düştüğü acı tablodan dolayı çok üzüldüğünü belirterek, "Bu yangın, hepimizin yüreğini yakıyor." dedi.

A+A-

Diyarbakır'a amatör futbola 22 yıl maddi, manevi emekler veren ve çok büyük paralar harcayan Akyol, "Durumun vehameti çok acı verici, bende sonuçta bu kentin bir insanıym. O çocuklar orada sefalet yaşarken, bizim böyle rahat oturmamızı kimse beklemesin. Benim başkanlık, makam mevki merakım yok, sadece sorumluluk yüklenerek bir şeyler yapmak istiyorum. Elbette talep gelirse, bize düşen bir şey olursa durumu değerlendiririz. Geçtiğimiz hafta Diyarinsesi.org'de yer alan sayın Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamaları ile umutlandık. İnşallah bu takım kurtulur diye ümit ediyorum.

Bu hafta takımın ve o gençlerin yanında olmak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Hafta içi bu konuyu masaya yatırarak neler yapabilirz, nasıl bir yol buluruz diye arkadaşlarımızla bir değerlendirme yapacağız. Bizim amacımız bu yangına bir el atmak, Diyarbakırspor'u bu hale düşürüp, kurda kuşa, hatta namerde muhtaç hale getirenler utansın. Ben bu kentin insanıyım,  Diyarbakırspor'un yönetim ve işleyişinde ki yanlışlıklar yüzünden sürekli uzak durdum Sayın Valimizinde açıkladığı gibi 3 verip 10 alanlar, hatta 100 alanlar yüzünden kulüp battı. Benim bu açıklamalarımı da kimse yanlış yerlere çekmesin, benim başkanlık gibi bir iddiam yok, zaten kuübün posasını çıkarıp ortada bırakıp gittiler.

Şimdi artık geçmişi değil, bu kulübe bir can suyu nasıl veririz, bunu düşünmeliyiz.. Ben en azından bu çocuklara destek olmak için bu hafta bazı yardımlarda bulunup yanlarında olduğumu göstereceğim. Bunun dışında elbette bazı değerlendirmler yaparak, sayın valimizle, Sayın Vekillerimizle, Sayın Baknımız Mehdi Eker ve Sayın Bülent Arınç'la da görüşerek bu takıma can vermek için elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Yeni Diyarbakırspor'da çok başarılı geçen bir dönemimiz oldu, Verdiğim tek kuruşun hesabını asla yapmadım ve asla da o kulübe borç yazdırmadım. Kulüp yöneticiliğine verdiğinin hesabını yaparak, hele ki tefeci gibi faizler olursa o takım zaten ifalh olmz. Diyarbakırsporun durumuda aynen budur.

Bir komisyon mu kurulur, veya bireysel olarak mı olur, onu elbette önümüzdeki günlerde netleştiririz. Bazı arkadaşlarımız özellikle basından 1-2 arkadalarımızda yanımızda olacaklar. Diyarbakırspor için herkes göreve diyoruz. Sonuçta Diyarbakırspor yok olur kapanırsa, bundan herkes zarar görür ve herkes çok üzülür." dedi.