1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aksu'nun hayatı belgesel oldu
Aksu'nun hayatı belgesel oldu

Aksu'nun hayatı belgesel oldu

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu'nun hayatı belgesel oldu.

A+A-

Avrasya Kalkınma Platformu tarafından hazırlanan 'Gönüllerin Denge Adamı Abdulkadir Aksu' adlı belgeselde, önemli devlet adamları ve siyasiler Aksu'yu anlatıyor.

Avrasya Kalkınma Platformu tarafından 'Türkiye Cumhuriyeti'ne Yön Veren Şahsiyetler' belgeseli serisine, yıllarca devletin çeşitli kademelerinde görev yapan ve AK Parti'nin kurucularından olan Abdulkadir Aksu da dahil edildi. Daha önce TBMM Başkanı Cemil Çiçek için hazırlanan belgeselin bir benzeri, Aksu için hazırlandı. Belgeselin çekimleri yaklaşık 6 ay sürdü. Çekimleri yaklaşık 3 aydır devam eden belgeselde, Diyarbakırlı bir çocuğun, hayatındaki zorlukları nasıl aştığını ve bulunduğu yere nasıl ulaştığına yer veriliyor.

VERDİĞİ SÖZÜ KESİNLİKLE UNUTMAZ
Aksu ile ilgili anılarını aktaran önemli isimler, özellikle Aksu'nun verdiği sözünü kesinlikle unutmamasına dikkat çekiyor. Günün hangi saatinde olursa olsun telefondan ulaşılabilen bir insan olduğunu kaydeden arkadaşları, Aksu cevap veremezse dahi telefonla mutlaka dönüş yaptığını söylüyor. Büyük devlet adamlılığı noktasında hemfikir olan isimler, Aksu için hoşgörü, alçakgönüllü ve şakacı kavramlarında birleşiyor.

Fragmanı çıkan belgesel yakında gösterime girecek. 'Gönüllerin Denge Adamı Abdulkadir Aksu' için önemli isimler de kamera karşısında geçti. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Başdanışmanı Necati Çetinkaya, eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, Galip Demirel, Vecdi Gönül, Ali Coşkun, Mehmet Keçeciler, Zeki Ergezen, Recai Kutan gibi siyaset dünyasının önemli isimleri ve yine Aksu'nun yaşamına şahitlik etmiş gazeteci ile arkadaş çevresinden isimler Aksu'yu anlatıyor.

GENÇLİĞE 'ROL MODEL' SUNMAYI AMAÇLIYORUZ
Projenin koordinatörü Avrasya Kalkınma Platformu Genel Başkanı Hasan Cengiz, belgesel ile geleceğin büyük Türkiyesi için özellikle gençliğe başarılı ve çalışkan rol model sunmayı amaçladıklarını dile getirdi. Hasan Cengiz, Aksu'nun 'rol model ' olarak seçildiğini belirterek, belgeselin amacını anlattı. Abdulkadir Aksu'nun hayatını konu alan belgesel çalışmasının bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu ve yakında izleyicileriyle buluşacağını kaydeden Cengiz, belgeselin çekimlerinin ise Abdulkadir Aksu'nun memleketi olan Diyarbakır'dan başlayarak, Ankara ve İstanbul'da son bulacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT