1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aksu Eğil'de Peygamberlerin Kabrini Gezdi
Aksu Eğil'de Peygamberlerin Kabrini Gezdi

Aksu Eğil'de Peygamberlerin Kabrini Gezdi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu bir takım temaslarda bulunmak üzere geldiği Diyarbakır'da Eğil'i de ziyaret etti.

A+A-

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu'ya AK Parti Diyarbakır Milletvekili M. Süleyman Hamzaoğulları, AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Akın, İl Genel Meclis Üyesi Ömer İnci, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Süren ve Eğil Kaymakamı Taner Bircan eşlik etti.

Eğil Baraj Gölü'nde feribot gezisi yapılırken Eğil Kaymakamı Taner Bircan ve AK Parti Eğil İlçe Başkanı Mehmet Karakaş Abdulkadir Aksu'ya Eğil'in tarihini anlatan bir tablo hediye etti. Tabloyu memnuniyetle kabul eden Aksu, Eğil'i gelip görmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Kadim şehrimizin ilçesi olan Eğil'de bulunmanın kendisini duygulandırdığınıda sözlerine ekleyen Aksu, “Bu topraklar hepimize yeter. Diyarbakır ve ilçeleri çok güvenlidir. Gönül isterki herkes bu güzellikleri gelip yerinde görüp yaşasın” diye konuştu.

Abdulkadir Aksu Peygamberlerin kabrini gezdikten sonra öğle namazını kıldı ve baraj gölüne inerek gözleme ve ayran içti. İlçe Başkanı Mehmet Karakaş ile görüş alışverişinde bulunarak karakaşa güzel çalışmalarını duyuyoruz başarılarının devamını diliyorum dedi. sonra ilçeden ayrıldı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren AK Parti Eğil İlçe Başkanı Mehmet Karakaş ise, “Çok değerli bakanımız Eğil'e gelerek gerek bizleri gerekse Eğil halkını çok sevindirdi. her zamanki gibi güler yüzlülüğü ile sevecenliği ile yanına gelen vatandaşlarla tokalaşarak hal lerini sordu, Eğil için ne gerekiyorsa yapacağını belirtti. Bu ziyaret bizi ziyadesiyle mutlu etti.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT