1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aksoy'dan Dengbej Evi'ne ziyaret
Aksoy'dan Dengbej Evi'ne ziyaret

Aksoy'dan Dengbej Evi'ne ziyaret

Sur İlçesinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinleyen İl Valisi Hüseyin Aksoy, daha sonra Dengbej Evi'ni ziyaret etti.

A+A-
 Buradaki sıcak karşılamanın ardından bir süre dengbejleri dinleyen Aksoy, dengbejlik kültürü hakkında bilgi aldı.
 
 
Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur İlçesinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Vali Yardımcısı Amet Dalkıran ile birlikte Ziya Gökalp Müzesi'nde incelemelerde bulunan Vali Aksoy, daha sonra Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM)'ni ziyaret etti.  Burada çocuklarla bir süre ilgilenen Vali Aksoy, kursiyerlerin yapmış olduğu çalışmaları da inceleyerek kursiyerler ile bir süre sohbet etti.
 
 
Vatandaşları dinledi
 
 
Daha sonra Melikahmet Caddesi'ndeki işyerlerini ziyaret ederek esnafın sorunlarını ilk ağızdan dinleyen Vali Aksoy, sokakta da vatandaşları dinledi. Buradaki ziyaretinin ardından Behrampaşa Konağı'nı ve Behrampaşa Camisi'ni de ziyaret eden Vali Aksoy, çeşitli incelemelerde bulundu. Vali Aksoy, cami hakkında imamdan bilgi aldı.
 
 
Dengbejleri dinledi
 
 
Ziyaret sırasında sokaktaki vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan Vali Aksoy, hepsi ile tek tek görüşüp ilgilendi. Vali Aksoy'a dertlerini anlatan vatandaşlar kendileriyle ilgilendiği için Vali Aksoy'a teşekkür etti. Vali Aksoy ve beraberindekiler son olarak Dengbej Evi'ni ziyaret etti. Buradaki sıcak karşılamanın ardından bir süre dengbejleri dinleyen ve dengbejlik kültürü hakkında bilgi alan Vali Aksoy, ziyaretini burada noktaladı.

HABERE YORUM KAT