1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aksoy, Sur mağdurlarıyla
Aksoy, Sur mağdurlarıyla

Aksoy, Sur mağdurlarıyla

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, iki ayrı programda, Diyarbakır’ın tarihi ilçesi Sur’da devam eden sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar nedeniyle mağdur olan öğrenciler ve aileler ile bir araya geldi.

A+A-

Diyarbakır Valiliği Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre,

Vali Hüseyin Aksoy, Sur ilçesinden evlerini terk edip taşınmak zorunda kalan iki aileyi ziyaret etti. Ziyarette, Vali Aksoy’a eşi Hülya Akso, Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel de eşlik etti.

Ziyarette ailelerle yakından ilgilenen Vali Aksoy, ailelerin devam eden sorunları ve talepleri hakkında bilgi aldı. İhtiyaçlarının karşılanması amacıyla beraberinde getirdiği hediyeleri de takdim eden Vali Aksoy, Sur ilçesindeki mağdur olan tüm ailelere desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini, devletin her zaman yanlarında olduğunu vurguladı.

Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy Sur İlçesinde yaşanan olaylar sebebiyle eğitim öğretimleri aksayan öğrencilere tahsis edilen 32 derslikli okulu da ziyaret etti. Ziyarette Vali Aksoy’a Vali Yardımcıları Tuğba Koşal ve Remzi Kattaş, Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel, Sur Kaymakamı Memduh Tura, İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata eşlik etti.

Ziyarette öğrenciler ile yakından ilgilenen Vali Aksoy ve eşi öğrencilerden derslerini aksatmamalarını ve okula gelmeyen arkadaşlarını okullarına devam etmeleri konusunda teşvik etmelerini istedi. Ziyarette öğretmenlerle de görüşen Vali Aksoy kendilerinden öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması konusunda ellerinden ne geliyorsa yapmalarını istedi. Vali Aksoy ve beraberindekiler ziyaretin ardından okuldan ayrıldı.

 

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT