1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aksoy ilçe turlarında!
Aksoy ilçe turlarında!

Aksoy ilçe turlarında!

İlçe sorunlarını tespit ve yerinde öğrenme noktasında ilçe turları başlatan İl valisi Aksoy, dün de Hazro ve Kocaköy ilçelerini gezdi.

A+A-
İl Valisi Hüsyin Aksoy, ilçe turlarını devam ediyor. Dün de Kocaköy ve Hazro ilçesinde ziyarette bulunarak, ilçenin temel sorunlarını yerinde görüp, kaymakamlardan brifing aldı.
 
İLK OLARAK HAZRO
 
Diyarbakır Söz'ün haberine göre Aksoy ilk olarak Hazro İlçe'sini ziyaret etti. Aksoy'a ilçe ziyaretinde, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Jandarma Komutanı Hasan Ceyhun Keleş, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat İbrahim Yavuz eşlik etti.
 
Kaymakamlık önünde Vali Aksoy'u ve beraberindekileri Kaymakam Sercan Gökdemir, ilçe müdürleri ve kaymakamlık personeli karşıladı. Kaymakamlık Makamına geçen Vali Aksoy, Kaymakam Sercan Gökdemir'den ilçenin genel durumu ve İlçedeki kamu yatırımları hakkında brifing aldı.
 
ADLİYE VE SAVCILIK
 
Vali Aksoy ve beraberindekiler daha sonra Adliye'ye geçtiler. Aksoy Hazro Cumhuriyet Savcısı Fatih Şahin'le yaptığı görüşmeden sonra Hazro İlçe Emniyet Amirliğine geçti. Vali Aksoy'u İlçe Emniyet Amiri Mustafa Yeni ve emniyet mensupları karşıladı. Burada ilçedeki asayiş olayları ile ilgili bilgi aldı.
 
HASTANE EVE JANDARMA
 
Vali Aksoy emniyet ziyaretinden sonra bölgede yapımı devam eden hastaneyi ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında yetkililer ile görüştü. Vali Aksoy daha sonra İlçe Jandarma Komutalığına geçti. Karşılama töreninde İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Cumali Tosun ve askerler hazır bulundu.
 
KOCAKÖY ZİYARETİ
 
Aksoy Hazro ziyareti sonrasında Kocaköy ilçesini ziyaret etti. İlçe Jandarma Komutanlığı'nda Vali Aksoy'u ve beraberindekileri Kaymakam Vekili Lice Kaymakamı Osman Uğurlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Demir, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Parasız karşıladı.
 
ASKERLERLE ÖĞLEN YEMEĞİ
 
İlçe Jandarma Komutanlığı'nda verilen yemeğe katılan Vali Aksoy daha sonra İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Demir'den brifing aldı. İlçe kaymakamlığına geçen Vali Aksoy ve beraberindekiler, Kaymakam Osman Uğurlu'dan ilçenin temel sorunları hakkında brifing aldı. Brifingin ardından Kocaköy Geçici Köy Korucuları Şehit ve Gazi Dul Yetim Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret edip sorunlarını dinledikten sonra cadde üzerindeki kahvehanede bir süre vatandaşlarla sohbet etti.
 
ÇOCUKLARLA GÖRÜŞTÜ
 
Sohbetin ardından İlçe Emniyet Amirliği koordinesinde gerçekleştirilen SODES kapsamında yürütülen projelerde çocuklarla bir araya gelen Vali Aksoy, çocuklarla masa tenisi ve langırt oynadı. Yeni yapılan İlçe Müftülük binası ve Devlet Hastanesinde de incelemelerde bulunan Vali Aksoy, son olarak Kocaköy Ortaokulu Konferans Salonunu gezdi. 

HABERE YORUM KAT