1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Akrep timi işbaşında!
Akrep timi işbaşında!

Akrep timi işbaşında!

Diyarbakır'da yaz sıcaklarıyla beraber akrepler artıyor. Özellikle kentsel dönüşüm yapılan yerlerde ve yeni yapılarda görülen akrepler için kentte akrep timi kuruldu. Akrep timi 24 saat teyakkuzda olacak şekilde görev yapıyor.

A+A-

Yılan ve akrepleri tarih kitaplarına,şiirlere bile konu olan Diyarbakır'da  akrep sokması vakalarına karşı,akrep timi kuruldu.

Havanın ısınmasıyla birlikte,akrepler bölge halkının korkulu rüyası haline geldi.Son iki ayda 23 kişiyi akrep soktu.Belediye,akreplerle mücadele için 11 kişilik bir tim oluşturdu.Halktan gelen şikayetleri dinleyen tim, akrep görülen yerlerde ilaçlama yapıyor.

'TİTİZ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ'

Diyarbakır  Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanı Nedim Yaşlı,yaz mevsiminin gelmesinden sonra akreplerin arttığına dikkat çekerek bunlara karşı titiz bir çalışma yürüttüklerini söyledi.Yaşlı,”Yıkılmış harabeler, binalar bu kentsel dönüşümle birlikte akreple birlikte yılanlar da maalesef kendini gösterebiliyor.Yeni yerleşkeye açılmış olan binaların bile iki yıllık akrep sorunları olabiliyor. Bu gibi yerlerde de bu mücadelemizi yürütüyoruz."dedi.

DİYARBAKIRLILAR UYGULAMADAN MEMNUN

Belediyenin uygulaması vatandaşları da memnun etti. Haber ekibimize konuşan vatandaşlar,bu sayede akreplerin azaldığını söyleyerek,”İlaçlama ile akrepler azaldı. İlaç atınca tabii çok faydası var. ilaç atılmazsa vatandaşın evine giriyor.Yazın gelmesiyle akrepler bizim için kabus ama bu çalışmalar sayesinde rahatlıyoruz.” dediler.

Akrep timi,24 saat boyunca görev başında. Yılan ve akrepleriyle meşhur eski Diyarbakır evlerinde ve tarihi yapılarda,ara sokaklarda,sur diplerinde sık sık ilaçlama yapılıyor.

HABERE YORUM KAT