1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP'li Beyaz, Çermik ve Çüngüş'te incelemelerde bulundu
AKP'li Beyaz, Çermik ve Çüngüş'te incelemelerde bulundu

AKP'li Beyaz, Çermik ve Çüngüş'te incelemelerde bulundu

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divan Üyesi Mine Lök Beyaz ile Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen Çermik ve Çüngüş ilçelerinde incelemelerde bulundu.

A+A-

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz beraberinde Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen ile birlikte Çermik'te, tarihi camileri, Saray Hamamı'nı ve Beyler Konağı'nı gezerek incelemelerde bulundu. Şelale Park'ta Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, AK Parti İlçe Başkanı Murat Kara bir araya gelen Beyaz, Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen'ın verdiği kahvaltının ardından emekli Milli Eğitim Müdürü Aslan Akkılıç'ı evinde ziyaret ederek, bir süre sohbet etti. Akkılıç tarafından Mine Lök Beyaz'a ailesinin soy ağacını gösteren soy ağacı şeması hediye edildi.

Çermik'teki tarihi mekanları ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz ve Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, Çüngüş Kaymakamı M. Fatih Çeliker ve Belediye Başkanı Mehmet Geçitli ile birlikte Ali Bey Camisi'ni de gezdi. Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, tarihi Saray Hamamı'nın restorasyonun vakıflar tarafından yapılabilinmesi için Saray Hamamı ile ilgili tapu kayıtlarının ve kitabesinin çıkarılması gerektiğine dikkat çekerek, gerekli envanterin sağlanması durumunda vakıflar tarafından Çermik Saray Hamamı'nın vakıflara devrinin hemen yapılarak restorasyon çalışmalarına başlanabileceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT