1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP vekiller Ergani'de inceleme yaptı
AKP vekiller Ergani'de inceleme yaptı

AKP vekiller Ergani'de inceleme yaptı

DİYARBAKIR- Başlatılan çözüm süreci kapsamında AK Partili 45 milletvekilinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki 3 il ve 13 ilçeye ziyaretleri başladı.

A+A-

Aralarında Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Balıkesir Milletvekili Ali Aydınoğlu, Bursa Milletvekili İsmet Su, Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi ve İstanbul Milletvekili İsmet Uçma'nın bulunduğu heyet, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ile birlikte Diyarbakır'ın Ergani ilçesine geldi. İlk olarak AK Parti ilçe teşkilatına bir ziyaret gerçekleştiren milletvekili heyeti partililerle bir araya geldi. Burada bir açıklama yapan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, “Bugün aslında 45 milletvekili olarak bölgedeyiz. Guruplar halinde civar içlere ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Bugün burada ülkemizin çeşitli illerinden milletvekilleri arkadaşlarımızla birlikte Erganililerle kaynaşmaya geldik. Herkes görsün ve bilsin ki yurdun doğusundan batısına kadar hepimiz etle tırnak gibiyiz” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma ise yaptığı açıklamada Ergani'de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Uçma, "Ülkemizin omurgasını oluşturan Güneydoğulu kardeşlerimiz, bizim kadim medeniyetimizin dünya medeniyetlerinde ağırlık teşkil ettiği mekanlardır buralar. Nasıl ki burada bazı tarihi değerlerimiz UNESCO tarafından koruma altına alınıyorsa, ben de Diyarbakırlı ve Erganili kardeşlerimizi edep, haya, ahlak, insanlık ve yurtsever olmaları bakımdan yeryüzündeki insanlara örnek teşkil edebilecek şekilde koruma altına alınması gereken insanlar olarak görüyorum. Bizler bu kadim kentin kadim insanlarıyla barış ve kardeşliğimizi tesis ederek el birliğiyle pekiştirebileceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra çarşı esnafı ve vatandaşları ziyaret eden milletvekili heyeti, ilçe halkının çözüm süreci hakkında düşünce ve isteklerini dinledi.
 

HABERE YORUM KAT