1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP Sur ilçe danışma meclisi yapıldı
AKP Sur ilçe danışma meclisi yapıldı

AKP Sur ilçe danışma meclisi yapıldı

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Sur İlçe Danışma Meclisi'nde yaptığı konuşmada, "Diyarbakır'ı alacağız. Başka yolu yok" dedi.

A+A-

AK Parti Sur İlçe Başkanlığı'nda düzenlenen Danışma Meclisi toplantısına, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mine Lök Beyaz, Galip Ensarioğlu, Süleyman Hamzaoğulları, AK Parti İl Başkanı Aydın Altaç, gençlik kolları, kadın kolları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Beyaz, yerel seçimlerden umutlu olduklarını, Diyarbakır'ı alacaklarını dile getirdi.

AK Parti'li vekiller olarak çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini aktaran Beyaz, yerel seçimlerin önemine değindi. Beyaz, "Teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. AK Parti kuruluşundan bu yana Türkiye'de artık ötekileştirme kalmadı ve demokratikleşme sürecine girildi. Ve bugün geldiğimiz noktada çözüm süreci diye tabir ettiğimiz olay bunun sadece bir bölümüdür. Milli birlik kardeşlik projesiyle başlayan davam eden çok önemli adımlar atıldı. Artık Türkiye'de kan dökülmüyor. Bu bizim için çok önemli. Süreç ile birlikte Diyarbakır'a yapılan ciddi yatırımlar var. Yapmamız gereken şey şu, icraatlarımızı anlatmak ama biz bunları anlatırken karşımızda BDP'li belediyenin yapmadıkları da var. Yapamadıkları icraatlar var ve buna rağmen dezenformasyon ve bilgi kirliliğiyle halkın kafasını karıştırıyorlar. Tabi adaletli bir şekilde doğruyu anlatmak bizlerin boynunun borcu. Yapmamız gereken gönül birliği. Halkımız her şeyi görüyor. Bizim karşımızdaki parti BDP, CHP ya da MHP değil. Biz kendi içimizde birbirimize düşmeyeceğiz. Bu yerel seçimler bizim için çok önemlidir onun adamı bunun adamı şunun adamı yok Diyarbakır'ın adamı AK Parti'nin adamı olsun başımızın üstünde yeri olsun. Biz Diyarbakır'ı alacağız bunun başka yolu yok. Hep beraber çalışacağız. Biz birlikte bir Türkiye'yiz" diye konuştu.

Toplantının ardından ziyaretlerde bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz ve AK Parti İl Başkanı Aydın Altaç, Ulu Cami'ye giderek restorasyon çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Yetkililerle toplantı gerçekleştiren Beyaz, toplantının ardından restore edilen Ulu Cami'de incelemelerde bulundu. Beyaz ziyaretin ardından Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen ödül törenine katıldı.

HABERE YORUM KAT