1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP Sur ilçe danışma meclis toplantısı
AKP Sur ilçe danışma meclis toplantısı

AKP Sur ilçe danışma meclis toplantısı

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sur İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı.

A+A-

İlçe konferans salonunda düzenlenen toplantıya, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, İl Başkan yardımcıları Fadıl Karaer, Necla Uysan, Ahmet Ay, Adnan Nabikoğlu, Fırat Arığ, Sur İlçe Başkanı Şafak Yentürk, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Altaç, AK Parti'nin 11 yıllık iktidarı döneminde hiçbir ayrım yapmadan hizmet eden bir parti olduğunu söyledi. Altaç, “2014 yılı içersinde yerel seçim var bu yerel seçimleri çok önemsiyoruz. Bu yerel seçimler bekli ülkemizin ve bölgemizin yirmi, otuz yıllık geleceğini etkileyen seçimler olacak. Biz bu seçimler öncesi sandık bazlı çalışmalar başlattık. Bunu başarıyla devam ettireceğiz. Bizim hedefimiz sadece Sur ilçemizi AK Parti'ye kazandırmak değil tüm ilçe ve büyükşehir belediyelerini alarak Diyarbakır'a en iyi hizmeti sunmaktır” dedi. Ülkenin birçok kentinde yerel iktidarın sahibi olan AK Parti'nin hizmet üreten ve halkı için çalışan belediyecilik anlayışını vatandaşlarının çok iyi bildiğini belirten Altaç, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile 17 ilçede seçimi kazanacaklarını ve ak belediyecilik anlayışıyla halka hizmet edeceklerini kaydetti.

“SÜRECİN TEMELİ 2002'DE ATILDI”

Çözüm sürecine de değinen Altaç, sürecin temelinin 2002 yılında atıldığını dile getirdi. Altaç, Son 30 yıl içinde bölgede çatışmalar yaşandığını ve insanların maddi ve manevi kayıplar yaşadığını ifade eden Altaç, AK Parti'nin 2002'den bu yana yaptığı çalışmalar sayesinde ülkenin çok iyi bir noktaya geldiğini vurguladı. Altaç, “AK Parti kurulurken parti programında bu sorunun çözümü noktasında neler yapılmasını gerektiğini belirtmiş. Biz iktidara geldikten sonra bu sorunun çözümünü adım, adım gerçekleştirdik. Bu süreç 5-6 aylık değildir. Bunu herkes bilsin. Bu süreç 11yıllık çok zahmetli eziyetlerle geçen ve çok bedel ödediğimiz süreçtir, biz bu süreci devam ettirmekte kararlıyız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT