1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. AKP seçimler için harekete geçti
AKP seçimler için harekete geçti

AKP seçimler için harekete geçti

2009'un Mart ayında yapılacak yerel seçimler için AKP şimdiden atağa geçti Başbakan Erdoğan'ın parti toplantılarında sık sık dile getirdiği İzmir, Diyarbakır, Tunceli illeri ile Çankaya ilçesine AKP özel olarak eğilecek.

A+A-

 

AK PARTİ'DEN KALELERİ DÜŞÜRME PLANI

2009\'un Mart ayında yapılacak yerel seçimler için AKP şimdiden atağa geçti Başbakan Erdoğan\'ın parti toplantılarında sık sık dile getirdiği İzmir, Diyarbakır, Tunceli illeri ile Çankaya ilçesine AKP özel olarak eğilecek. Bu yerlerde belediye başkan adaylarının son ana kadar açıklanması beklenmezken nabız yoklamalar şimdiden başladı. AKP\'nin Alevi kökenli milletvekilleri İzmir\'de Alevi ve sosyal demokrat kökenli bir aday için Alevi dernekleriyle ilişkiye geçerek nabız yokluyor.  

 

Başbakan Erdoğan\'ın parti toplantılarında sık sık dile getirerek İzmir, Diyarbakır, Tunceli illeri ile Çankaya ilçesine AKP özel olarak eğilecek. Bu yerlerde belediye başkan adaylarının son ana kadar açıklanması beklenmezken nabız yoklamalar şimdiden başladı.

 

CHP\'nin kalesi olarak görülen İzmir\'de büyükşehir belediyesi için AKP\'nin sosyal demokrat ve Alevi kökenli milletvekilleri uzun süreden beri bu ilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Milletvekilleri Alevi ve sosyal demokrat bir aday için Alevi dernekleri ile Alevi toplumunun önde gelen isimleriyle görüşerek destek istiyorlar. AKP, DTP\'nin kalesi olan Diyarbakır\'da ise GAP yatırımlarını öne çıkarmayı düşünürken AKP\'nin yerel seçimler öncesinde sınır ötesi operasyonlarla birlikte sertleşen Kürt politikasının da yumuşaması bekleniyor. AKP, Tunceli\'de ise Alevi kökenli bir aday arayışını sürdürürken birçok yerde kadın adaylara da öncelik verilmesi öngörülüyor.