1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP Kulp meclis dayanışma toplanısı yapıldı
AKP Kulp meclis dayanışma toplanısı yapıldı

AKP Kulp meclis dayanışma toplanısı yapıldı

DİYARBAKIR- AK Parti Kulp İlçe Meclis Dayanışma Toplantısı yapıldı.

A+A-

Pasur Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, AK Parti il başkan yardımcıları M. Sena Şimşek, Osman Yağız, partililer ve çok sayıda kadın katıldı. AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Diyarbakırlı kadınların çözüm sürecine dualarla destek verdiğini söyledi. AK Parti hükümetinin göreve geldiği günden bu yana ülkede her alanda devrim yaptığını anlatan Beyaz, hiçbir soruna duyarsız kalmadıklarını, sorunları sırasıyla çözdüklerini kaydetti. Beyaz, "Diyarbakır hak ettiği yerde değildir. Biz Diyarbakır'ı hak ettiği yere getirmek için tüm çabamızı sarf etmekteyiz ve Diyarbakır'a çılgın projeler üretmekteyiz. Gelecek yıllarda Diyarbakır daha iyi bir yere, hak ettiği yere gelecektir. Öte yandan, Kulp'un su sorunu mevcut olup biz elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışmaktayız ve inşallah en kısa süre içerisinde bu su sorununu da çözmüş olacağız" dedi.

Çözüm sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Beyaz, toplumun umutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, "Ülkeyi ve ülkede yaşayan insanları huzurlu görmek insanı çok mutlu ediyor. Hele hele Diyarbakır'ı huzurlu görmek çok sevindiricidir. Bu ülkede huzurun, kardeşliğin ve birlikteliğin kalıcı olması için bir süreç başlatıldı. Bu sürece herkes destek vermelidir. Ben bu süreçte kadınların görünmeyen çok büyük bir destek verdiğini gördüm" şeklinde konuştu.

Bu arada, toplantı salonu önünde bekleyen Süslü Başar adlı engelli bir vatandaş, Mine Lök Beyaz'a seslenerek, 4 yıl önce eşi tarafından terk edildiğini, kaymakamlıktan sadece 250 lira yardım aldığını ve bununla ancak 5 çocuğunun masrafını kısıtlı bir şekilde karşılayabildiğini belirterek, kendisine yardım edilmesini istedi. Bunun üzerine Beyaz, kadına yardım edeceği ve ellerinden gelen tüm yardımların yapılması için gayret edeceği sözünü verdi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı M. Sena Şimşek ise, "Bütün toplantılara iştirak etmenizi ve partimizin en iyi şekilde temsil edilerek, Kulp İlçe Belediyesi'ni kazanıp, halkımıza daha iyi bir hizmet etme imkanının sağlanmasını sizlerden talep ediyorum" diye konuştu.

KÜRTÇE ŞARKILAR EŞLİĞİNDE HALAY ÇEKTİ

Diğer yandan, Servet Olcan adlı vatandaşın oğlunun düğününe katılıp Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çeken Beyaz, Olcan'a hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Beyaz, düğün ziyaretinin ardından YİBO'yu ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Beyaz, çocuklarla tek tek ilgilenip özel ilgi göstererek, çocukların okumaları ve gelecekte iyi bir kariyer sahibi olmalarını istedi. Daha sonra bir çay ocağının önünde vatandaşlarla beraber oturup çay içen Mine Lök Beyaz, çözüm sürecinin sabır ve vatandaşların desteğiyle güzel bir şekilde sonuçlanacağını söyledi. Vatandaşların süreçle ilgili önerilerini dinleyen Beyaz, çay ocağı çıkışında çocuklarla hatıra fotoğrafı çektikten sonra, Lice ilçesinde çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilçeden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT