1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP kadın kolları toplantısı düzenlendi
AKP kadın kolları toplantısı düzenlendi

AKP kadın kolları toplantısı düzenlendi

DİYARBAKIR- AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Toplantısı'na katılan Milletvekili Mine Lök Beyaz, kent genelinde 128 bin üyenin olduğunu ifade ederek, bunun 56 bin 504'ünün kadın olduğunu söyledi.

A+A-

AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Toplantısı, il binasında Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz'ın katılımıyla yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Beyaz, Diyarbakır'da kadın üyelerinin sayısının her geçen gün arttığını, şu an 128 bin 100 olan üye sayısının 56 bin 504'ünün kadın olduğunu söyledi.

Diyarbakırlı kadınların çözüm sürecine çok büyük destekler verdiğini anlatan Beyaz, gittikleri her evde çözüm sürecini başlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a dualar edildiğini söyledi. Diyarbakır'ı kadınların desteğiyle hak ettiği yere ulaştırma hedefini taşıdıklarını belirten Beyaz, kadınlar olarak Başbakan'a destek vererek bir nebze de olsun işini rahatlatmaya çalıştıklarını kaydetti.

Beyaz, Diyarbakır'a yapılan yatırımlara da vurgu yaparak, kan durmadıktan sonra yatırımların bir anlamının olmadığını ifade ederek, öncelikli olarak kanın durmasını sağlamak gerektiğini vurguladı. Beyaz, "Diyarbakır'da toplam üye sayımız 128 bin 100, bunun 56 bin 504'ü kadın. Bu çok önemli bir sayıdır. AK Parti'li kadınlar olarak başarmamız gereken iş, Diyarbakır'ı hak ettiği yere kavuşturmaktır. Diyarbakır'ın üzerinde kara bulutlar var. Bu kara bulutların dağılması ve Diyarbakır'ın hak ettiği yere gelmesi gerekiyor. Bunun için de kadınların duası, gücü çok önemli. Başbakanımız dünya lideri konumundadır.

Bu sıfatıyla sadece Türkiye'nin değil, bütün İslam alemi ona yüzünü döndürmüş, herkes ona bakıyor. Her yerde bir Tayyip Erdoğan sevdası var. Üzerindeki yük çok ağırdır. Dünyada bir köprü olmaya çalışıyor. Mısır'da, Suriye'de yaşanan acıları görüyoruz. Biz de Diyarbakır gibi Türkiye'nin önemli bir şehrinin kadınları olarak, Başbakanımızın elini rahatlatmak için çalışıyoruz. Allah taş üstüne taş bırakandan razı olsun. Başbakanımızın bir nebze olsun elini rahatlatmak demek, aslında Türkiye'nin önünü açmak demektir.

Bizim yapacağımız çok iş var. Kapı kapı gezme işini kadınlarımız yapıyor. Gittiğimiz her evde çok duaların yapıldığını gördük. Çözüm sürecine çok büyük bir destek var. Başbakanımızın iradesiyle başlayıp devam eden bu süreç, Diyarbakır için çok önemlidir. Burada en önemli iş kanın durmasıdır. Cumhuriyet tarihinde yapılmayan yatırımlar son 10 yılda AK Parti tarafından yapıldı. Köy-Des'ten en fazla parayı Diyarbakır aldı. Daha önce Diyarbakır'ın sadece 22 köy yolu yapılmıştı. Geri kalanını biz yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Diyarbakır'ın yollarını şu an yapıyoruz. Yolların yapılması için 1,2 milyar lira ödenek harcandı. Ama biz bu yolları yapalım, yolları altından da kaplasak eğer bu kan durmazsa hiç çözüm değil. Diyarbakır Havalimanı'nın temelini attık. Türkiye'nin 6. büyük havalimanı Diyarbakır'da yapılıyor. Biz bunları Diyarbakır'ın turizm alt yapısını güçlendirmek için yapıyoruz. Diyarbakır'ı tam uluslararası bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz. Ama kan durmazsa bunların hepsi boş. Bu yüzden kadınların çözüm sürecine çok ciddi sarılıp, bırakmaması lazım" dedi.
Toplantı, daha sonra basına kapalı devam etti.

HABERE YORUM KAT