1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Akp İl Bşk. Öcal "Sorunları Ankaraya taşıyacağız"
Akp İl Bşk. Öcal "Sorunları Ankaraya taşıyacağız"

Akp İl Bşk. Öcal "Sorunları Ankaraya taşıyacağız"

Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal'ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

A+A-

Diyarbakır'daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal'ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, işadamları adına yaptığı açıklamada kentin ekonomik yönden kalkınması için sivil toplum kuruluşları olarak katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Daha önce işdünyası içinde yer alan Kubbettin Arzu'nun AK Parti'den milletvekili seçildiğini hatırlatan Kaya, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Diyarbakır Şube Başkanlığı görevinde bulunan Öcal'ı kendi aralarından çıkıp siyasete girmiş olmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Bölgenin temel sorununun istihdam olduğuna değinen Kaya, "Burada iki insana iş bulabiliyorsanız kutsal bir görev yapıyorsunuz demektir. Öcal'ın iş camiası ile el ele vererek sorunları Ankara taşıyacağını umuyoruz."dedi.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Öcal ise, şehrin sorunlarını yakınen bildiğini dile getirerek sorunlara çözüm bulmada duyarlılık gösteren sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde çalışacaklarını belirtti. GAP Eylem Planını iş dünyası ile birlikte hazırladıklarını ve aradan geçen üç ayda ciddi manada ilerleme kaydedildiğini vurgulayan Öcal, "Eylem planının uygulanması devam ederken ortaya çıkacak sorunları ilgili makamlara yine elbirliğiyle ileteceğiz" diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Öcal'ı ziyaret edenler arasında Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya'nın yanı sıra Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Şah İsmail Bedirhanoğlu, Güneydoğu Genç İşadamları Derneği Başkanı Abdulkadir Akyüz, Diyarbakır Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Aziz Nart, Diyarbakır Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Raif Türk, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi İşadamları Derneği Başkanı Aziz Özkılıç, Diyarbakır Ziraat Odası Başkanı Bahri Kaya ile derneklerin yönetim kurulu üyeleri yer aldı.