1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. AKP "Diyarbakır'ı Doğunun parisi yapacağız" sloganıyla yola çıkıyor
AKP "Diyarbakır'ı Doğunun parisi yapacağız" sloganıyla yola çıkıyor

AKP "Diyarbakır'ı Doğunun parisi yapacağız" sloganıyla yola çıkıyor

Yerel seçimler öncesinde AK Parti iller için adayları belirlemeye başladı. Anketlerle belirlenen adaylarda İstanbul ve Ankara için adaylar netleşti gibi. Diyarbakır için ise 3 kişinin ismi geçiyor...

A+A-

Mevcut belediye başkanlarının performansına ilişkin anket yapılırken,Ankara\'da Melih Gökçek, İstanbul\'da Kadir Topbaş,  AKP\'nin yeni dönemde de adayları olacak. Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, tüm il ve ilçeleri dolaşarak nabız yokluyor. Anketler yapan teşkilat, yeni dönemde aday gösterilecek isimleri belirlemeye çalışıyor. AKP\'nin en büyük hedefi ise CHP\'nin kaleleri İzmir ve Ankara\'nın Çankaya ilçesi ile DTP\'nin kalesi Diyarbakır belediye başkanlıklarını kazanmak.

DİYARBAKIR\'DA 3 ALTERNATİF

 

AKP, Diyarbakır\'da ise Kürt kökenli ve kentin güvenebileceği bir aday üzerinde duruyor. AKP, kenti \'Doğu\'nun Paris\'i yapacağız\' sloganıyla yola çıkacak. Altan Tan, Nihat Hatipoğlu ve Şah İsmail Bedirhanoğlu\'nun isimleri öne çıkıyor. \'İslamcı Kürt\' kimliğiyle bilinen Tan, daha 13 yaşındayken Mücadele Birliği\'ne katılmış bir isim. Tan, DTP\'yi Kürtlerin ekonomik sorunlarına çözüm getirememekle eleştiriyor. Televizyondaki dini sohbetleriyle sevilen Hatipoğlu da Diyarbakır\'da oldukça popüler. Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bedirhanoğlu da, \'Güneydoğu\'da silah değil, şantiye istiyoruz\' argümanını kullanıyor.