1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKP danışma meclisi toplantısı yapıldı
AKP danışma meclisi toplantısı yapıldı

AKP danışma meclisi toplantısı yapıldı

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Diyarbakır'ın Silvan ilçe danışma meclisi toplantısı gerçekleşti.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç başkanlığında gerçekleşen toplantıda seçim öncesi ve oy kullanım sırasındaki çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. AK Parti Silvan İlçe binasında gerçekleşen danışma meclisi toplantısına Diyarbakır İl Teşkilat Başkanı Adnan Nabikoğlu, İlçe Koordinatör Mehmet Dilek, Kadın Koordinatörü Rabia Meşe Yıldız, AK Parti Silvan İlçe Başkanı Nedim Kılıçaslan ve partililer katıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Nedim Kılıçaslan toplantıda yaptığı konuşmada, yerel seçime büyük önem verdiklerini söyledi. Kılıçaslan, "Önümüzde malumunuz bir yerel seçim var, yerel seçim bizim için en az genel seçim kadar önemlidir. Çünkü genel seçimde biz her ne kadar iyi olsak yüzde 50 oy olsak dahi Silvan ilçe merkezine fazla bir faydamız dokunmuyor. Ne yapıp ediyorsak var gücümüz ile yerel seçime odaklanmamız lazım ve mücadele etmemiz lazım. Hangimiz nereye ulaşabiliyorsa hangi şahsa, hangi eve, hangi aileye ulaşabiliyorsak var gücümüz ile çalışmamız lazım. Çünkü Silvanlıyız çoğumuz köylerden geliyor birbirimizle yaşıyoruz.

Çok şükür geçen AK Parti iktidarları döneminde köylerimizde hemen hemen bir sıkıntımız kalmamıştır. Maalesef şehir içine girdiğimiz zaman bir yabancı insan girdiği zaman ben şahsen utanıyorum çöplerden geçilmiyor, sokakların halleri hepsi meydanda şehir merkezine el atmamız lazım. Bu belediyeyi eğer alırsak inancınız olsun hiçbir eksiğimiz kalmaz. Silvan'ın geçmişine, tarihine kültürüne baktığımız zaman gerçekten belli başlı aileleri sayılı insanları kaldıran bir ilçedir. Tarihine baktığımız zaman aynı şey. Onun için burada doğup büyümüş isek bizim bir sorumluluğumuz olması lazım. O sorumluluğun bilincinde olmamız lazım yerel yönetim ile ilgili ciddi bir çalışma yapmamız lazım" dedi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç ise yaptığı açıklamada çalışmaları değerlendirdiklerini söyledi. Altaç, "Diyarbakır'dan Silvan'a geldiğimizde duble yoldan geliyoruz. Eskiden 1 saat 20 dakikada zor gelirden şimdi 40 dakikada geliyoruz. Eskiden Diyarbakır yolunda çok olan kaza sayısı şimdi oldukça düştü. Bu Silvan'a yapılan çalışmalardan 1 tanesidir. Eğitim kurumları derseniz yine öyle hastane kurumları derseniz yine öyle. Belki Sayın Başbakanımızın gelmesine yakın Silvan Devlet Hastanesi'nin projesi biterse onun temelini atarız. Silvan'da 1000'e yakın insan faili meçhul cinayette öldü, hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. Gündüz 12-13 saatlerinde iş yerlerin kapandığını hatırlıyoruz. Bugün bölgeden 8-9 aydır ne dağdan ne ovadan ölüm sesleri gelmiyor, kan dökülmüyor ve bu ölümlerin olmamasının en büyük mimarı Sayın Başbakandır" dedi.

HABERE YORUM KAT