1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Akkul'dan Vali Kıraç'a teşekkür
Akkul'dan Vali Kıraç'a teşekkür

Akkul'dan Vali Kıraç'a teşekkür

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası, silah ruhsatına karşılık bağış zorunluluğu olmadığını belirten Vali Kıraç'a teşekkür etti.

A+A-

Diyarbakır'da Kuyumcular tarafından birçok kez gündeme getirilen silah ruhsatlarındaki zorunlu bağış konusu bu kez farklı bir boyut kazandı. Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ın konuyla yakından ilgilendiğini belirten Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Akkul, Kuyumcu esnafları gönüllü bağış yapabileceklerini söyledi.

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası tarafından kentte bulunan kuyumcu esnafının can ve mal güvenliği açısından talep ettikleri silah ruhsatındaki bağış engeli kalktı. Geçmiş dönemlerde Diyarbakır'da görev yapan Valilerle karşı karşıya gelen Diyarbakır Kuyumcular Odası zorunlu 12 bin TL bağış konusunu Bakanlıklara kadar taşımıştı.

Göreve gelir gelmez birçok yeniliklere imza atan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ın kuyumcu esnafının bu sorunuyla yakından ilgilendiğini belirten Diyarbakır Kuyumcular Odası Mustafa Akkul, Vali Kıraç'a tüm kuyumcu esnafının teşekkür ettiğini açıkladı.

"GÖNÜLLÜ BAĞIŞ YAPARIZ"

Akkul, "Daha önce Valilik tarafında 12 bin TL gibi büyük bir bağış talebiyle kuyumcularımız ile valilik karşı karşıya gelmişti. İl Valisi Sayın Mustafa Cahit Kıraç, kuyumculardan alınan bağış konusunda zorunlu olmadığını gönüllü olarak ödeyebileceklerini bizlere söyledi. Esnafın can ve mal güvenliği için silah ruhsatları çok önemlidir. Sayın Valimizin gerçekleştirdiği bu uygulama bizleri mutlu etmiştir. Bundan bölge kuyumcu esnafı olarak gönüllü bağış yapabileceğimizi belirterek Sayın Valimize tüm kuyumcu esnafımın adına teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT