1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AKİL Gençler Diyarbakır İl Başkanlığı’na Engin Özmen getirildi
AKİL Gençler Diyarbakır İl Başkanlığı’na Engin Özmen getirildi

AKİL Gençler Diyarbakır İl Başkanlığı’na Engin Özmen getirildi

Merkezi Ankarada’da bulunan Akil Gençler Platformu Diyarbakır İl Başkanlığı’na genç ve başarılı siyasetçi Engin Özmen getirildi.

A+A-

Akil Gençler Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Sevgili tarafından kendisine bu görevin verildiğini dile getiren Özmen, “Akil Gençlik için çok önem arz ediyor. Bu önemli görevi Allah’ın izniyle başarıyla yürüteceğim” dedi. 
 
Merkezi Ankarada’da bulunan ve Genel Başkanlığı’nı Delil Ateş’in yürüttüğü Akil Gençler Platformu Diyarbakır İl Başkanını seçti. Diyarbakır Akil Gençler Platformunun Diyarbakır İl Teşkilat Başkanlığı’na Engin Özmen getirildi. Konuyla alakalı açıklamada bulunan genç başkan Engin Özmen, “Bana bu onurlu görevi layık gören değerli Genel Başkanım Delil Ateş ve Genel Başkan Yardımcım Necmettin Sevgili’ye sonsuz teşekkür ederim. Akil Gençler Platformu çatısı altında ülkeme hizmet benim için bir onurdur. Bu görevi layıkıyla yerine getireceğimden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. 
 
Öte yandan 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini de şiddetle kınayan Başkan Özmen, Diyarbakır’da düzenlenen demokrasi şölenine her akşam istisnasız katıldığını belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız başkomutanımız yolunda gideceğiz ölümde olsa onunlayız onu çok seviyoruz darbeler bizleri yıldıramaz” dedi. 
 
Demokrasi ve birliği muhafaza etmek adına sokaklarda millet ile beraber olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Özmen, “Binlerce Diyarbakırlı vatandaşımızla Türkiye’nin dört bir yanındaki insanlarımıza eşlik ederek büyük bir demokrasi zaferi inşa etmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.

Ülkemizi seneler boyu cunta Anayasa’sı ile idare etmek isteyen, ülkemizin geldiği ekonomik gelişmişliği ve refahı seneler seneler önceye çekmek isteyen bu şer odaklarına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla müsaade etmeyeceğiz. Bizler bu yola kefenimizi alarak çıktık, inşallah ömrümüz yettikçe demokrasi ve milli iradenin savunucusu ve hizmetkarı olacağız. Devletimizin yanındayız demokrasi nöbetine devam ediyoruz sayın Cumhurbaşkanımız ikinci bir emre kadar çekilin demese çekilmeyeceğiz meydanlardan. Cumhur başkanımızın Allah devletimizi hükümetimizin eksikliğini vermesin” diye konuştu. 
 
Engin Özmen kimdir? 

1985 doğumlu Diyarbakır’ın Çınar ilçesi doğumlu olan Engin Özmen Diyarbakır’da çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde göre yapmış evli ve iki çocuk babasıdır. 

HABERE YORUM KAT