1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Akıl almaz kaçak elektrik yöntemi
Akıl almaz kaçak elektrik yöntemi

Akıl almaz kaçak elektrik yöntemi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ekipleri, Diclekent semtinde bulunan bir sitede akıllara durgunluk veren kaçak elektrik yöntemi ile karşılaştı.

A+A-

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ekipleri, Diclekent semtinde bulunan bir sitede akıllara durgunluk veren kaçak elektrik yöntemi ile karşılaştı. Ekipler, yaptıkları incelemede asansör boşluğundan binalara kablo çekilerek kaçak elektrik kullanıldığını tespit etti.

DEDAŞ, Diyarbakır'da 300 kişiden oluşan kaçak elektrikle mücadele ekibi kurdu. Gece gündüz demeden çalışan ekipler, denetimler sırasında değişik yöntemlerle kaçak elektrik kullanan abonelerle karşılaştı. Zengin kesimin yaşadığı Diclekent semtinde bir sitedeki binayı kontrol eden kaçak elektrikle mücadele ekibi, asansör boşluğunda kablo tespit etti. Sitedeki tüm binaların asansör boşluğunda çok sayıda kablo belirleyen ekipler, bunların sayaca girmeden evlere çekilen kaçak elektrik olduğunu tespit etti. Denetim sonunda kaçak elektrik kullandığı tespit edilen 150 aboneye ceza uygulanırken, elektrik sayaçları da mühürlendi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan DEDAŞ yetkilileri, kaçak elektrik kullananlarla mücadeleyi artırdıklarını belirtti. Yetkililer, kurumun özelleştiğine dikkat çekerek, "Bundan sonra kaçak elektrik kullananlara ciddi cezalar uygulanacak. Eski borcu bulunan ve ödemeyenler ise icraya verilecek. Kaçağa kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek. Tüm abonelerimizin bunun farkına varması gerek" dedi.
DEDAŞ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta yaklaşık 1 milyon 300 aboneden geçmişe ait borcu olanlar ile sayacında oynama yaparak kaçak elektrik kullananlara önemli fırsatlar sunmuş, eski borçlara faiz affı getirerek, önceden alınan sayaçların ücretsiz olarak yenisi ile değiştirme kampanyasının 31 Aralık'a kadar devam edeceği belirtilmişti.

(YRT-SY-CC-Y)

HABERE YORUM KAT