1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Akdağ; ‘Bölgedeki olaylar ekonomiye büyük darbe vuruyor’
Akdağ; ‘Bölgedeki olaylar ekonomiye büyük darbe vuruyor’

Akdağ; ‘Bölgedeki olaylar ekonomiye büyük darbe vuruyor’

Diyarbakır’ın Çermik İlçe Belediye Başkanı Mehmet Akdağ yaşanan çatışmalı süreci değerlendirerek, “Bölgede yaşanan olaylar,ekonomiye büyük darbeler vuruyor” dedi.

A+A-

Yaptığı başarılı çalışmalar ile halkın gönlünde taht kuran ve 3.dönemdir Çermik Belediye Başkanı olarak görev yapan BaşkanAkdağ,.Bölgede yaşanan çatışmalı süreci değerlendirdi. Başkan Mehmet Akdağ, bölgede yaşanan olayların Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizle birlikte tüm Türkiye’yi derinden üzdüğünü belirterek çatışmaların bir an önce son bulması gerektiğini ifade etti.


Bölgenin hep olaylarla anıldığını belirten Başkan Akdağ, gazetemize şu açıklamalarda bulundu; “Bölgemizde yaşanan olaylar hem bölge halkını hem de tüm ülkemizi derinden üzmektedir. Hep olaylarla anılan bölgemiz ister istemez ekonomiye büyük darbeler vurmaktadır.Esnafımız büyük sıkıntılar çekmektedir.iş adamları yatırım yapmaktan çekinir oldu. Batı illerinden bölgemizde çalışmaya gelen işçi ve memurlar, olaylardan dolayı ilimizden ve ilçelerimizden ayrılmak istiyorlar. Bu da bizi ve halkımızı derinden üzmektedir” 


Çermik Belediye Başkanı Mehmet Akdağ sözlerine şöyle devam etti; “çok şükür Çermik İlçemizde herhangi bir sorun yok ancak yaşanan çatışmalardan Çermik’ de nasibini almaktadır. Örneğin bu yaz sezonunda Turistik Kaplıcalarımız mevkiinde faaliyet gösteren otel ve pansiyon sahipleri adeta kan ağlıyor. Her yıl kaplıcalarımızı 200-250 Bin kişi ziyaret ederken, bu yıl neredeyse dörtte bir oranında ziyaretçi geldi. Bölgemizde barış ve huzur istiyoruz. Artık kan ve gözyaşı ile anılmak istenmiyoruz. Barış ve kardeşlik sürecinin devam ettirilmesi gerekir. Tüm toplumu kucaklayacak bir barış sağlanmalıdır. Savaşın kazananı yoktur. On binlerce insanımız öldü.Yazık günah değil mi?Savaş, on binlerce dul ve yetimiardında bıraktı. İçimiz kan ağlıyor.Her gün yaşanan olaylar için hep dua ediyoruz. Ölümlerin arkasında acılar kalıyor.Bıraktığı kötü izler kalıyor. Dramlar kalıyor.Artık kimse ölmesin. İnsanca yaşamak istiyoruz.

Bu olayların biran önce bitmesini istiyoruz” 


Çermik halkının olayları tasvip etmediğini de sözlerine ekleyen Başkan Akdağ, halkı ile uyum içerisinde yaşadığını, bunların da kendilerini sevindirdiğini söyledi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, 3 dönemdir Çermik halkının teveccühleri ile belediye başkanı seçildiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “ Halkımız çok iyidir. Seçim dönemlerinde bizlere oy verenlere de vermeyenlere de çok teşekkür ediyorum.  Allah hepsinden razı olsun.1 Kasım genel seçimlerinde de çok büyük bir oy aldık.Esnafımıza, memurumuza,işçimize,Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, emeklilerimize, yaşlılarımıza, analarımıza, bacılarımıza,kardeşlerimize hasılı bize ve partimize  gönül vermiş tüm dostlarımıza sonsuz teşekkür  ediyorum.

 

Çermik halkı onurludur merhametlidir. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Kapımız her zaman açıktır. Yaklaşık 12 yıldır Çermik Belediye Başkanlığı yapıyorum. Kapımı tüm vatandaşlarıma hep açık tuttum.Makamlar geçicidir. Parti ayırımı yapmadan tüm vatandaşlarımızın sorunları ile ilgilendim ve elimden gelene kadar yardımcı olmaya da devam ediyorum.Ak Parti  Hükümetimiz  her zaman mazlumun yanında yer almıştır.Almaya da devam ediyor. Dini, dili, ırkı, düşüncesi ne olursa olsun bizim için insan insandır asla ayırım yapmadık yapmayacağız”  dedi

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler