1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akçadağ:Spas Hakan Şükür (Teşekkürler)
Akçadağ:Spas Hakan Şükür (Teşekkürler)

Akçadağ:Spas Hakan Şükür (Teşekkürler)

Diyarbakırspor eski Futbol Şube sorumlusu Şahap Akçadağ, Hakan Şükür'ün teklifine, "Tarihi bir Fısrattır" dedi.

A+A-

2001 Yılında Diyarbakırspor'un süper lig döneminde futbol şubenin başında olan Akçadağ, Türk futboluna büyük hizmetler vermiş futbol severlerin kalbinde taht kurmuş olan Galatasaray'ın efsane futbolcusu ve bugünde milletvekili olarak hizmetlerini sürdüren Sevgili Hakan Şükür'ün İBB spor'un isim hakkının Diyarbakırspor'a verilmesi ile ilgili düşüncesi diyarbakır halkıyla birlikte Türkiye' de ki bütün Diyarbakırspor taraftarlarını heyecanlandırmıştır

Tabi ki bunun teknik ve hukuki altyapısı konusunda Sayın Şükür'ün de belirttiği gibi iyi çalışılması gerekiyor. Özellikle sayın Şükür sporun evrensel olduğunu insanları birbirine yaklaştıran en büyük etken olduğu bilinciyle yapmış olduğu bu açıklamayı yürekten destekliyorum. 1968'de kurulan güneydoğunun süper lige çıkan ilk takımı olan Diyarbakırspor'umuzun 3 yıl içinde süper ligden amatör kümeye düşmesi her Diyarbakır'lı gibi benimde canımı acıtmıştır.

Diyarbakırspor'un bu düştüğü durumdan kurtulması için sürecin içinde Diyarbakırspor'u kurtarmak adına tabi ki bazı işadamları bununla ilgili çalışmalar yapmış ama yeterli desteği alamamıştır. Nasıl olmuştu da bir çınar 3 yıl gibi bir sürede bu hale gelmişti? Nasıl başardılar bunu? Özellikle 2002 yılından sonra hep şunu söyledim: "Bilgi kirliliği olanlar; Futbolda başarılı olmak istiyorsanız iki faktörü asla unutmamanız gerekiyor biri insan biri para bu iki faktörü bir araya getirirseniz başarı kendiliğinden gelir. Diyarbakırspor süreç içersin de bu iki faktörü zaman zaman gündeme getirmeme rağmen bir araya getiremedi, getiremediğinden de bugünkü tablo ortaya çıktı. Bu sebeple bilgi kirliliği olanlar bilmedikleri işlerle uğraşmayacaklar. Eğer futbol yönetilecekse futbolu bilen insanların futbolu yönetmesi gerekiyor." Tabi futbolda dün yok futbolda bugün var. Biz artık dünle ilgili insanları yargılayacağımıza, geçmişte yaşanılanlardan ders alarak Diyarbakırspor'u tekrar süper ligde görmek adına bir formül bir zemin oluşacaksa bu diyarbakırspor için tarihi bir fırsattır.

SPAS HAKAN ŞÜKÜR (TEŞEKKÜRLER)
Diyarbakırspor'la ilgili, Diyarbakır'da futbolu bilen akil insanları bir araya getirip Sayın Şükür'ün yapmış olduğu bu açıklama ile ilgili desteğin verilmesi gerektiğine inanıyorum çünkü futbol bugün çok büyük bir pastadır özellikle Süper Lig. Diyarbakırspor'un süper ligde olması Diyarbakır'ın tanıtımına sosyoekonomisine, turizm katkısına ve en önemlisi  10 ila 20 yaş arası çocuklarımızın spora yönelmesinde ve Türkiye'mize iyi sporcular kazandırılabilmesi için en büyük etkendir. İnanıyorum ki akil insanların oluşturduğu bir Diyarbakırspor yönetimi süperlig de her zaman ilk 5 hedefine oynar ve Diyarbakır halkının gönlünü fetheder.  12 yaşındaki oğlum Eyyüpcan 14 yaşındaki yeğenim Beran ve Taha bana “Amca Diyarbakırspor neden bu hale geldi diye hep soruyorlar. Ben şuna inanıyorum bir kapıyı kapatan rabbim bir kapıyı açar diyorum ve bugünde Sayın Hakan Şükür'ün yapmış olduğu bu açıklamada temennim ve benim gibi diyarbakırsporu sevenlerin temennisi diyarbakırsporu layık olduğu yerde (süper lig) görmektir. Diyarbakırsporla ilgili söylenecek çok şey var 30 yıldır bu takıma aşığım. Çocuklarım ve yeğenlerimde aşık. Deden toruna geçen bu Diyarbakırspor sevgimizin en büyük duası diyarbakırsporu süper ligde görmektir. SPAS HAKAN ŞÜKÜR. (TEŞEKKÜRLER SEVGİLİ HAKAN ŞÜKÜR. )

HABERE YORUM KAT