1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akat: Belediyeyi meclislerimizle birlikte yöneteceğiz
Akat: Belediyeyi meclislerimizle birlikte yöneteceğiz

Akat: Belediyeyi meclislerimizle birlikte yöneteceğiz

Bağlar'daki Mahalle Meclisleri Bağlar Belediye Eş Başkanlarını ziyaret etti.

A+A-

Akat, “Demokratik Özerklikte bu halkın temel taşları mahalle meclisleridir” dedi. Bağlar ilçe sınırları içerisinde bulunan BDP Mahalle Meclisleri Bağlar Belediye Eş Başkanı Birsen Kaya Akat'ı ziyaret ederek tebriklerini sundu.

Bağlar Konferans Salonu'nda bir araya gelen Şey şamil, Mevlana Halit, Selahattin Eyyubi, Kaynartepe, Muradiye, Körhat, Fatih, Bağcılar, Yunus Emre, Yeni Köy ve 5 Nisan Mahalle Meclisleri, BDP Bağlar Eş Başkanları Nezahat Ülker ile Ahmet Gezen'den oluşan kalabalık, belediye eş başkanı Birsen Kaya Akat'ı ziyaret etti. Tebrik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sunan Akat, seçim sürecinde çaba harcayan herkese müteşekkir olduklarını söyledi. “Büyük bir emeğiniz var. Bizden daha çok çalıştınız. Bunun için özellikle kadınlarımıza teşekkür ederiz” diyen Akat, “Biz meclislerimizle ortaklaşa çalışacağız. Hangi mahallemize ne lazım, hangi mahallemizde ne yapılır o mahallenin meclisiyle oturup tartışarak bir sonuca gidiceğiz.”

Halk meclislerinin demokratik özerkliğin temel taşı olduğunu dile getiren Akat, “Ne olursa olsun bu halkın temel taşı meclislerimizden oluşuyor ve onların çalışmaları bizi güçlendirecek. Hizmette de ha keza. Belediyeyi sadece biz değil meclislerimizle birlikte yöneteceğiz. Biz size bunun sözünü verebiliriz. Biz bu başarımızı bir piknik şeklinde de kutlayacağız. Kapımız her zaman açık evimiz sizin evinizdir nitekim bu belediyeler sizin emekleriniz sonucu alındı” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT